9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Україна придбала бельгійські гаубиці М109 у приватної компанії

Колишні 155-мм самохідні гаубиці М109 бельгійської армії продані в Україну приватною компанією.

Про це повідомила міністр оборони Бельгії Людівін Дедондер, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Повідомлено, що Україні продала самохідні артилерійські установки приватна компанія OIP Land Systems.

Нещодавно стало відомо, що Міноборони Бельгії намагалося викупити ці гаубиці у компанії, але ціна продажу, яку OIP зажадала для викупу M109, була більш ніж у 10 разів вищою від ціни, за якою вони були продані.

У 2008 році бельгійська армія зняла з озброєння 64 155-мм самохідні гаубиці M109A4BE.

blank
Бельгійські гаубиці M109A4BE у компанії Flanders Technical Supply. 2018 рік. Фото: FTS

У 2015 році деякі з них були продані приватній компанії Flanders Technical Supply (FTS), заснованій двома партнерами (один з яких нещодавно помер), що спеціалізується на купівлі та продажу військових надлишків по всьому світу. Контракт не передбачав умов викупу.

Під час виставки “Defense and Security Thailand 2018” армійській спільноті були показані фотографії цих M109 у первозданному вигляді, що зберігаються в ангарі.

Нещодавно українська влада зв’язалася з міністерством оборони Бельгії, тому що вони цікавилися цими гаубицями (можливо, були проінформовані про їхню наявність за нерозкритими контактами).

«Було обговорення, але коли ми знову зв’язалися із компанією, вона їх продала. Нам не потрібно знати, кому вона їх продала й за скільки», – пояснила міністр оборони Людівін Дедондер у відповідь на запитання членів парламенту Бельгії.

Але ці гаубиці, проте, попрямували до України, за словами міністра, яка каже, що не знає подробиць операції.

«Що нас цікавить, то це те, що цей матеріал може бути в українців, це головне», – додала пані Людівін Дедондер.

За її інформацією, фламандська збройова компанія OIP Land Systems отримала гаубиці від компанії Flanders Technical Supply.

Останні новини:

Зараз читають