9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 19 Лютого, 2024

Україна подала заявку про пришвидшений вступ до НАТО: у альянсі відповіли

Президент Володимир Зеленський оголосив про подачу Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Українську правду.

“Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто.

Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку”, – сказав президент України у своєму відеозверненні.

Зеленський зазначив, що пришвидшений порядок можливий, бо цього року Фінляндія і Швеція почали приєднання до альянсу без плану дій щодо членства і саме за пришвидшеною процедурою. 

За словами президента, для України це буде закріпленням на рівні договору того, що і так уже досягнуто в житті.

Зеленський також заявив, що доки всі члени НАТО досягнуть консенсусу щодо вступу України, Київ пропонує реалізувати український безпековий договір про гарантії безпеки.

Заявку на членство України в НАТО на камеру підписали президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Партія SMAW-D для ЗС України. Фото: DVIDS/Mauricio Campino

Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на скликаному після рішення російського президента володимира путіна «приєднати» захоплені території України до рф заявив, що союзники по НАТО ніколи не визнають анексію росією українських територій і продовжать надавати допомогу Україні для захисту стільки, скільки буде потрібно.

Щодо рішення про приєднання України до Північноатлантичного альянсу, Столтенберг сказав наступне:

“Рішення про членство прийматимуть усі 30 союзників. Рішення прийматиметься консенсусом”.

Керівник блоку додав, що спроба москви анексувати 15 відсотків української території нічого не змінює у цій війні, водночас безвідповідальна риторика кремля є найбільшою ескалацією до цього часу.

Останні новини:

Зараз читають