9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Україна почала застосовувати ракетні системи M270 MLRS

Збройні сили України отримали перші пускові установки реактивних систем залпового вогню M270 MLRS, які вдвічі потужніші за HIMERS.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

«Сімейство «довгої руки» української армії поповнилося: прибули перші РСЗВ M270! Вони будуть хорошою компанією для HIMARS на полі бою. Дякуємо нашим партнерам. Немає пощади до ворога», — написав він у твіттері.

Раніше повідомлялось, що по три установки РСЗВ M270, з дальністю дії близько 80 км, нададуть Велика БританіяНімеччина (MARS II) та Норвегія.

blank
Реактивна система залпового вогню M270. Фото з відкритих джерел

M270 MLRS (англ. M270 Multiple Launch Rocket System) — американська універсальна пускова установка, що використовується як РСЗВ та установка для запуску тактичних ракет ATACMS. Машина розміщена на гусеничній базі БМП «Бредлі».

РСЗВ M270 призначена для знищення зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, засобів протиповітряної оборони, командних пунктів, вузлів зв’язку та інших площинних цілей.

Пускова установка MLRS модульного типу й не має постійних вмонтованих направляючих. У гнізді її броньованої коробчастої ферми розташовані два одноразових накладних транспортно-пускових контейнери, кожний із шести склопластикових трубчастих направляючих, які монтуються у два ряди. Стандартні ТПК важать 2270 кг і споряджаються ракетами на заводі-виробнику та герметизуються, що забезпечує збереження НКР без обслуговування протягом десяти років. Передстартове підготування ракет до стрільби практично не потрібне.

blank
Пускова установка РСЗВ Mars II. Фото з відкритих джерел

Перезарядження пускової установки здійснюється за допомогою двох автономних зарядних механізмів (з електромеханічними приводами), монтованих на ПУ в коробчастій фермі над гніздами для ТПК. Операція здійснюється одним-двома номерами обслуги з використанням виносного пульта. При нульовому куті висхідні механізми заряджання за допомогою лебідок піднімають ТПК із землі вгору до упора і вводять його в гніздо коробчастої ферми.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають