9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Україна отримає сотні засобів для глушіння іранських безпілотників

Генеральний секретар НАТО розповів про зброю, яку Україна незабаром отримає від союзників з альянсу.

У заявленому списку засоби для глушіння безпілотників російського та іранського виробництва, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Єнс Столтенберг не став розкривати тип комплексів придушення та їхнього виробника.

«У межах цього пакету НАТО незабаром доставить Україні деяку кількість обладнання для боротьби з безпілотниками. Зокрема, сотні засобів для глушіння дронів, які можуть допомогти зробити неефективними безпілотники російського та іранського виробництва, а також захистити українських жителів і критичну інфраструктуру», – розповів Єнс Столтенберг.

Він додав, що у довгостроковій перспективі партнери також допоможуть Україні перейти від радянського обладнання до сучасного обладнання НАТО.

«НАТО постачає передові системи, включаючи системи артилерійської оборони, артилерію і бронетехніку. Я вітаю сьогоднішню заяву Іспанії про те, що вона надасть 4 пускові установки “Яструб” для посилення протиповітряної оборони України», – додав Генсек.

Загроза боєприпасів, що баражують, залишається серйозною проблемою для України, тому потреби в системах, які можуть протистояти цим загрозам, є терміновими й важливими.

blank
Антидронова рушниця EDM4S виробництва литовської компанії NT Service Стопкадр з демонстраційного відео

В Україні вже використовують антидронові рушниці, але вони призначені проти легких дронів.

Протиповітряна оборона України змушена використовувати дороговартісні зенітні ракети проти важких баражуючих боєприпасів «Герань-2» («Shahed-136») іранського виробництва.

За даними розвідувальних служб України, Росія замовила 2400 баражуючих боєприпасів «Shahed-136».

blank

Перші повідомлення про використання Росією баражуючих боєприпасів «Shahed-136» у війні проти України з’явилися на початку вересня. У Росії безпілотник позначається назвою «Герань-2».

У 2021 році в Ірані вперше показали пускову установку на вантажівці для залпового пуску іранських баражуючих боєприпасів «Shahed-136». Контейнери з такими дронами можна легко поставити не тільки на вантажівки, а й на вагони залізничних потягів, різні кораблі та інші пересувні засоби.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають