9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна отримає перші комплекси NASAMS протягом наступних 60 днів

Перші дві батареї ЗРК NASAMS надійдуть до України протягом наступних двох місяців.

Про це на брифінгу заявив речник Пентагону, бригадний генерал Патрік Рейдер, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Європейську правду.

За його словами, “два комплекси NASAMS, як очікується, будуть доставлені протягом двох наступних місяців або близько того. Ці оборонні системи ще більше посилять захист України від повітряних загроз“.

blank
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, наприкінці серпня Міністерство оборони США уклало контракт із компанією Raytheon Missiles & Defence на закупівлю двох комплексів NASAMS. Сума угоди склала 182 млн доларів.

Але в Пентагоні кажуть, що армія США отримає ці ЗРК не раніше серпня 2024 року.

Тому обіцяні Україні зенітно-ракетні комплекси, ймовірно, будуть поставлені із наявних батарей, що стоять на озброєнні США або союзників.

blank
ЗРК NASAMS

Довідка

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До складу комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.

Raytheon відповідає за постачання своїх ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки.

Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із зенітними ракетами.

Дальність стрільби зенітної системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

Зенітно-ракетний комплекс NASAMS знаходиться на озброєнні або доставляється в 12 країн.

Останні новини:

Зараз читають