9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Україна отримає 225 високоточних снарядів Vulcano від Німеччини

Федеральний уряд Німеччини опублікував заяву  про придбання разом з ЄС 225 ракет Vulcano для Збройних сил України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Це високоточні артилерійські снаряди, які можуть знищувати цілі на відстані до 70-80 км. Такі боєприпаси підсилять українські гармати калібру 155 мм.

Vulcano – це спільна розробка концернів Leonardo та Diehl.

Vulcano Ballistic Extended Range (BER) – снаряд без модуля наведення, уражає цілі на дальності 50 км при стрільбі з гармат стволами довжиною 52 калібру.

Існує також вдосконалена версія боєприпасу – Vulcano GLR. Точність влучання досягається завдяки поєднанню системи прицілювання INS/GPS з напівактивною лазерною системою наведення. Вона працює на останньому етапі польоту і дає додаткову можливість ураження рухомих цілей.

Боєприпас Vulcano Фото: Leonardo

При стрільбі з гармат довжиною ствола 52 калібру (типу Caesar, польського Krab або PzH 2000) можливе ураження цілей на відстані до 70-80 км.

Цей тип снаряда сумісний з будь-якою артилерією НАТО калібром 155 мм. Маса заряду менша, ніж у класичного 155-мм снаряда, але характеризується більшою швидкістю, також має – у версії GLR – програмований запал, що підвищує ефективність вогню.

Який саме тип Vulcano отримає Україна невідомо.

Якщо це буде Vulcano GLR, Україна отримає ще один тип високоточних артилерійських боєприпасів після німецького протитанкового SMArt, шведсько-французького протитанкового BONUS (остаточного підтвердження їх використання наразі немає) та американського високоточного Excalibur, який використовує систему INS / GPS, подібну до Vulcano GLR.

Останні новини:

Зараз читають