9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Україна отримає 12 катерів Mark VI

Наступного року Сполучені Штати розпочнуть передачу ВМС Україні швидкісних бойових патрульних катерів Mark VI, які підсилять військову присутність України на Азовському морі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Загалом лави флоту мають поповнити 12 катерів, розповів АрміяInform командувач ВМС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

За словами командувача Військово-морських сил ЗС України, ці катери прибережної зони та призначені для швидкого реагування на зміну обстановки. Вони швидкі, маневрені, непомітні, багатофункціональні, мають потужні навігаційні системи. Тобто є універсальною платформою, що може швидко доставити невеликий резерв в ту чи іншу точку. Також на них можуть бути встановленні невеликі протимінні комплекси, для підтримання сприятливого оперативного режиму для забезпечення основних дій флоту.

blank
Патрульний катер Mark VI Фото: ВМФ США

Нагадаємо що 17 червня 2020 року Державний департамент США погодив запит України на продаж, за програмою Foreign Military Sale (FMS), 16 сучасних патрульних катерів Mark VI та пов’язаного з ними озброєння (32 модулі MSI Seahawk A2; 40 гармат MK44 Bushmaster II та ін.), загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

Варто зазначити, що українські «Айленди» отримають такий самий бойовий модуль.

Згідно з першим оголошенням, шість катерів Mark VI Україна мала отримати безоплатно в рамках допомоги США. Ще десять, за бажанням, могла придбати за власні кошти.

blank
Катери типу Mark VI та патрульний катер Kiska класу Island біля причалу Фото: ВМФ США

Проте у березні 2021 року США погодили передачу Україні, в рамках матеріально-технічної допомоги, двох додаткових катерів Mark VI, таким чином ВМСУ безоплатно отримають щонайменше вісім катерів.

Mark VI

26-метрові алюмінієві катери Марк VI оснащуються силовою установкою з двох дизельних двигунів MTU 16V2000M94 та водометів, що забезпечує максимальну швидкість 35 вузлів і короткочасну максимальну швидкість у 41 вузол. Дальність ходу на швидкості у 30 вузлів складає близько 600 миль.

Катер може бути озброєний дистанційно керованими 25-мм автоматичними гарматами M242 Bushmaster, 12,7 та 7,62-мм кулеметами. До речі, замовлені Україною 30-мм ланцюгові гармати Mk44 Bushmaster II, виробництва Alliant Techsystems, є подальшим розвитком 25-мм гармат M242 Bushmaster і на 70% використовують ті самі частини. При цьому 20% збільшення калібру дає 50% зростання вогневої потужності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають