9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Україна отримала ракети Brimstone 2 від Британії

Україна отримала в рамках військової допомоги від Великої Британії сучасні ракети Brimstone 2. Раніше було відомо лише про поставки ракет Brimstone першого покоління.

Новину оприлюднив аналітичний проєкт Ukraine Weapons Tracker, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Про те, що Велика Британія надає Україні не лише старі ракети Brimstone 1, а й сучасні ракети Brimstone 2 Dual Mode, стало відомо із фото відвантаження військового майна, які з’явилися у мережі.

blank
Палети з транспортними контейнерами з ракетами “Brimstone” 2. Фото з відкритих джерел

Brimstone – це сімейство керованих ракет класу «повітря-земля» розробки міжнародного консорціуму MBDA.

З початку повномасштабної війни Велика Британія вже поставила в Україну сотні цих ракет. У Збройних силах Brimstone модифікували для запуску з наземних пускових установок для використання по наземних цілях. 

blank

Ракета Brimstone першого покоління має довжину 1,8 м і діаметр 180 мм. Ракета має багатофункціональну тандемну бойову частину вагою 6,3 кг, яка здатна пробивати динамічну броню, при цьому вага ракети становить близько 50 кг.

Система наведення використовує радар міліметрових хвиль і напівактивний лазер. Максимальна дальність стрільби ракети першого покоління становить 20 км.

У 2010 році в рамках програми SPEAR ракетний комплекс Brimstone модернізували до рівня Brimstone 2. Ракета отримала покращену голову самонаведення, модульну конструкцію, вдосконалений планер та оновлене програмне забезпечення. Це збільшило дальність її польоту до 60 км.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають