9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Україна отримала десять самохідних 120-мм мінометів Panzermörser від Литви

Литва продовжує надавати оборонну допомогу Україні для протистояння російському вторгненню. Так, литовські важкі міномети на шасі гусеничного бронетранспортера M113A2 дісталися України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Збройні Сили України отримали 12 одиниць М113: 10 одиниць 120-мм самохідних мінометів Panzermörser і 2 одиниці броньованих машин управління вогнем. Передача цього озброєння була анонсована минулого місяця.

blank
Самохідні міномети Panzermörser для України від Литви. Фото: Міноборони Литви

Також Україні передали необхідні боєприпаси для цих мінометів.

«Литва продовжує виконувати свої зобов’язання. Хочу подякувати солдатам литовської армії та фахівцям системи національної оборони, які за короткий час підготували та організували матеріально-технічне забезпечення», – каже міністр національної оборони Арвідас Анушаускас.

Panzermörser на шасі М113A2 використовує 120-мм міномет Tampella з максимальною дальністю стрільби 6500 – 7200 метрів. Возимий боєзапас складає 60 мін.

blank
Самохідні міномети Panzermörser для України від Литви. Фото: Міноборони Литви

Екіпаж та розрахунок міномета складається із 5 людей.

За відкритими даними, на озброєнні армії Литви перебуває близько 40 німецьких самохідних мінометів Panzermörser. Литва отримала 42 такі машини від Німеччини у 2005-2006 роках.

blank
Самохідні міномети Panzermörser для України від Литви. Фото: Міноборони Литви

У 2013 році міністерство оборони Литви уклало контракт на суму 6,6 млн євро з ізраїльською компанією Elbit на модернізацію парку Panzermörser. Оновлені машини надійшли у литовське військо у 2015 році.

Машини отримали нову цифрову систему керування вогнем. Також були оновлені прилади для спостереження та коригування вогню. Окрім того, під час модернізації замінили стволи мінометів.

blank
Боєприпаси та запчастини для України від Литви. Фото: Міноборони Литви

Повідомлено, що Литва вже передала Україні загалом 62 бронетранспортери М113 різного призначення.

Військова підтримка, яку Литва надає Україні, включає різноманітну зброю, боєприпаси, тепловізори, безпілотники, антидронові засоби, військову підготовку та іншу підтримку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають