9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Україна націоналізувала заводи російського олігарха на 10 млрд грн

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російському олігарху Олегу Дерипасці. 

Про це інформує пресслужба СБУ та Міністерство юстиції, передає Промисловий Портал з посиланням на Ліга.Бізнес.

Рішення суду стосується Миколаївського глиноземного заводу, а також надровидобувних компаній – Глухівський кар’єр кварцитів, Хустський кар’єр та Жежелівський кар’єр.

За даними СБУ, вартість переданого Україні майна становить понад 10 млрд гривень.

Встановлено, що Дерипаска, який входить до найближчого оточення військово-політичного керівництва РФ, керував підприємствами через підконтрольні комерційні структури в різних регіонах України.

“Таким чином російський олігарх намагався приховати своє відношення до українських активів. Втім, працівники Служби безпеки викрили схему та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України”, – повідомили в СБУ. 

Генпрокурор України Андрій Костін додав, що російський олігарх безпосередньо причетний до воєнних злочинів, які чинить РФ — вбивств мирних громадян та руйнування українських міст, адже саме його холдинг серед тих, хто забезпечує сировиною ворожий оборонно-промисловий комплекс.

“З цієї сировини, зокрема й українського походження, виготовляли зброю, з якої сьогодні вбивають українців”, – написав генпрокурор. 

Загалом було націоналізовано 350 об’єктів власності. Серед них корпоративні права заводів та кар’єрів, комплекс морського порту, квартири, адміністративні будівлі, виробничі цехи, сотні одиниць транспортних засобів та спеціальної техніки, а також грошові активи. Загальна вартість — понад 2 млрд грн.

“Місце цього олігарха у світі було визначено чітко — Україна, США та ЄС наклали на нього санкції. Сьогодні нарешті зроблено наступний крок — стягнення злочинних активів на користь держави”, – підсумував Костін. 

Як уточнили у Центрі протидії корупції, ВАКС конфіскував ТОВ “Гуардон Україна” (статутний капітал – 1,5 млрд грн), ТОВ “Компанія Алюміній України” (статутний капітал – 534 млн грн). Також конфіскували низку інших компаній, пов’язаних із Дерипаскою, і 32 млн грн на рахунку у Казначействі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають