9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Україна може отримати додатково ще 30 танків Т-72 з чеського підприємства Excalibur Army

Україна має опціон на модернізацію ще 30 танків на підприємстві Excalibur Army в Чехії. Це додаткова кількість бронетехніки до 90 Т-72, які вже були закуплені США та Нідерландами.

Раніше ці танки законтрактувала африканська країна, але вона погодилася залишити їх для України.

На підприємстві Excalibur Army розповіли про те, як проходить модернізація бронетехніки для ЗСУ, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Зараз це один з основних напрямків роботи Excalibur Army.

“Наступного тижня будуть отримані перші п’ять одиниць танків для України, ми хочемо поставити 18 одиниць до кінця року“, – повідомив комерційний директор компанії Річард Кубена.

Директор з виробництва компанії Їржі Таланда зауважив, що зазвичай на модернізацію техніки потрібно 66 робочих днів.

Проте робота вже добре налагоджена, тому раз на чотири дні одна одиниця виходить з фабрики й одночасно зі складу надходить наступний танк для модернізації.

Танки, які отримують на відновлення, зазвичай у поганому стані, оскільки часто техніка зберігалася на відкритому повітрі кілька десятків років.

“Ми отримуємо абсолютно іржавий, запорошений і непрацюючий танк, із якого не стрілятимеш“, — прокоментував Таланда.

Тобто під час модернізації техніку повністю перезбирають.

Їржі Таланда розповів, що на виробництві можуть відновити 85 відсотків компонентів, решта береться зі складу, купується або виготовляється.

Танки Т-72Б, які отримає Україна, будуть оснащені динамічною бронею, новою системою зв’язку від компанії Mesit, новою панеллю приладів та засобами для нічного бачення.

“Українці це особливо цінують“, – підкреслив Таланда.

Машини з якими працюють в Excalibur Army випускалися в Чехії, Словаччині, Польщі та Угорщині. Також компанія купує застарілі танки по всій Європі – не тільки в країнах колишнього Варшавського договору, а й у скандинавських країнах, які як нейтральні держави озброювалися як на Заході, так і на Сході.

Раніше стало відомо, що Марокко стала першою з африканських країн, яка вирішила надати Україні військову допомогу. Державою було передано комплектуючі до танків Т-72 на користь ЗСУ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають