9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

“Укравтодорі” представив трирічний план трансформації за європейським зразком

Глава “Укравтодору” Олександр Кубрак представив в ДП “ДерждорНДІ” план трансформації на 2021-2023 роки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Відзначається, що зміни будуть втілюватися за принципами країн ЄС і на підставі успішних кейсів західних партнерів.

Зокрема, ряд ключових реформ буде реалізовуватися за підтримки ЄБРР.

“Усі управлінські рішення повинні бути засновані на даних, data-based policies, за планами та стратегіями повинна стояти наука. Саме тому, тільки з активною роботою ДП “ДерждорНДІ” можливо втілити всі реформи, над якими ми зараз спільно працюємо з ЄБРР, нашими іншими міжнародними партнерами, Командою підтримки реформ при “Укравтодорі”, – зазначив Кубрак.

Згідно з планом трансформації, інституційні зміни, які запроваджує “Укравтодор” для попередження корупційних ризиків, будуть включати введення Плану антикорупційних заходів в рамках проєкту з ЄБРР, переклад всієї документації в електронний формат, створення відкритих реєстрів АБЗ та створення калькулятора розрахунку досвіду підрядника.

Також буде проведена лібералізація ціноутворення від етапу проєкту до звіту про виконані роботи, крім того, ПрАТ ДАК “Автомобільні дороги України” отримала Наглядову раду, розпочато співпрацю з ProZorro, розроблена стратегія розвитку з фокусом на попередження корупції.

blank

Паралельно реалізується стратегія поліпшення управління якістю, яка передбачає оновлення підходу до моніторингу доріг.

“У найближчі дні будуть оголошені закупівлі, які вперше направлені на збір і аналіз інструментальних даних про стан доріг”, – йдеться в повідомленні.

Стратегія також передбачає, що з наступного року буде повністю автоматизована пріоритизація ремонтних і будівельних робіт завдяки системі HDM-4.

“В рамках плану НДДКР на цей рік включили й навчання фахівців для роботи з системою, яка використовується 134 урядами країн, яка рекомендована Світовим банком і обома світовими дорожніми асоціаціями”, – додали в Держагентстві автодоріг.

blank

Крім того, згідно зі стратегією, при реалізації найбільших дорожніх проєктів будуть застосовуватися міжнародно визнані форми договорів, в тому числі – FIDIC, NEC та буде сформована нормативна база для застосування BIM-технології в проєктуванні інфраструктурних об’єктів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають