9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

У ЗСУ активно використовують американські розвідувальні безпілотники Puma

Збройні сили України дедалі більше використовують закордонну техніку та обладнання для протистояння російській повномасштабній агресії.

Про застосування американських дронів розповіло інформаційне агентство Міноборони України АрміяInform, передає Національний Промисловий Портал.

Підрозділ аеророзвідки одного з військових з’єднань на Запорізькому напрямку успішно застосовує безпілотні літальні апарати Puma, які надійшло до ЗС України.

Ці безпілотники разом із дронами-камікадзе Switchblade та іншим озброєнням і технікою входили у пакет допомоги від Сполучених Штатів.

Українські екіпажі успішно пройшли в відповідних навчальних центрах підготовку до застосування цього виду озброєння і вже «працюють» на передовій.

Puma (англ. Puma – Pointer Upgraded Mission Ability) – легкий військовий безпілотний літальний апарат, створений компанією Aero Vironment. При розробці використовували напрацювання БПЛА RQ-11 Raven (раніше передавалися ЗСУ для потреб бойових дій в зоні АТО/ООС).

Повідомляється, що американські безпілотні літальні апарати типу Puma оснащенні оптико-електронною системою Mantis i45N. Це двовісна, гіростабілізована багатосенсорна система, яка об’єднує у собі звичайну та тепловізійну камери, кожна з них має 6-кратний зум. Система дозволяє виявляти противника як вдень, так і вночі.

Також зазначається, що цей дрон може підсвічувати цілі лазерним променем для наведення високоточного озброєння. Запуск дрона здійснюється з руки. Управління виконує оператор, можливий автономний режим польоту. Вартість комплексу оцінюється в 250 тис. доларів.

БПЛА RQ-20 Puma

Апарат вперше здійснив політ у 2007 році, а з 2008 – перебуває на озброєнні армії США, морської піхоти, ВМФ, ПС та Сил спеціальних операцій.

Також Puma використовують військові Албанії, Бельгії, Канади, Чехії, Данії, Єгипту, Естонії, Франції, Німеччини, Латвії, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Іспанії, Швеції та Великої Британії.

ДжерелоМілітарний

Останні новини:

Зараз читають