9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

У Запорізькій області побудують 40 модульних будинків для переселенців

У Широківській громаді Запорізької області планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть поселитися понад 200 вимушених переселенців.

Про це повідомили в Програмі «U-LEAD з Європою», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Для спорудження модульних будинків необхідно майже 22 мільйони гривень. Аби зібрати необхідну суму, залучатимуть гроші місцевих підприємців та іноземних фондів.

У Широківській громаді, де анонсували будівництво житла для переселенців, зареєстровано понад 1500 вимушено переміщених осіб. Наразі їм надають житло як жителі, так і громада.

«У комунальних квартирах, які були в громаді і планувалися для інших цілей, вже живуть переселенці. Також облаштовуємо для проживання кілька двоповерхових будинків. У деяких селах перетворюємо на гуртожитки приміщення колишніх сільських рад, які зараз не використовуються. Ці роботи виконуємо за власні гроші громади. Крім того, для забезпечення осель необхідними меблями та побутовою технікою залучили фінансування від донорських організацій», – зазначив начальник відділу АПК та земельних відносин Широківської сільради Андрій Шахов.

Також він додав, що сільська рада підтримала пропозицію підприємців збудувати на території громади модульне містечко для переселенців. Наразі тривають переговори з інвесторами, готують документи. Орієнтовний термін реалізації проєкту – 3-4 місяці.

blank
Фото: Закарпатська ОВА

Для будівництва виділили земельну ділянку площею 20 соток у селі Зеленопілля. Тут наявна зручна транспортна розв’язка, є мінімальна інфраструктура, централізоване водопостачання. Крім того, є можливість забезпечити необхідною кількістю електрики.

Замовником будівництва буде сільська рада. Люди, які поселяться у будинках, сплачуватимуть за комунальні послуги. Маючи власне, хоч і тимчасове житло, вони отримають можливість краще адаптуватися в громаді, знайти роботу або розпочати власну справу, прийняти рішення щодо подальших кроків.

«Будівництво модульного містечка може бути хорошою ініціативою та мати гарні наслідки для громади за умови комплексного аналізу території до початку будівництва. Також важливо надалі приділити належну увагу мешканцям містечка та допомогти адаптуватися до громади. Цілком ймовірно, що частина внутрішньо переміщених осіб стануть вже постійними мешканцями Широківської громади», – зазначив експерт U-LEAD Олександр Гнітецький.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають