9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

У Василькові відновлять виробництво керамічних півників

Після війни у Василькові Київської області планують відродити виробництво одного із символів незламності – “півника” із Бородянки.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Хроніки Обухова.

Авторами таких півників є Валерій та Надія Протор’єви, а сам виріб виготовляли на заводі у місті Васильків Київської області у період від початку 1960 до 1980-х років. Майоліка – це різновид кераміки, що виготовляється з випаленої глини з використанням розписної глазурі. Власне у Василькові завод виготовляв близько 60 зразків художніх керамічних виробів: тарілки, миски, макітри, глечики тощо.

У 2002 році завод було визнано банкрутом, а вже у 2005 на його базі створили приватне підприємство «Васильківська майоліка», яке продовжує традиції українського народного майолікового посуду. Проте вже у 2019 році виробництво призупинили з економічних причин.

blank

Тому таких керамічних півників можна знайти у багатьох українських домівках. І фігурки, які раніше ховали на горищах, стали популярними – а отже, і вартісними.

Як розповіли у департаменті культури Васильківської громади, нараз місцева влада веде перемовини із власниками підприємства «Васильківська майоліка» про відкриття лінії виробництва.

“В нас є достатньо майстрів, які працюють з глиною у цій техніці, є попит на продукцію. Проте відкриття виробництва потребує і фінансових вкладень. Наразі є першочергові витрати, тому виробництво таких півників та подібних виробів плануємо вже після перемоги України”, – зазначила працівниця департаменту.

Роботи заводу є експонатами Музею Васильківської майоліки у Василькові, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у столиці та інших. Крім того, є вироби й вдома в українців – серед них і ті самі півники.

Поки підприємство у Василькові не працює, то кількість таких виробів є обмеженою. Завдяки символізму статуетки попит зріс, то і ціна виробів зросла. Так, в мережі можна знайти оголошення про продаж васильківської майоліки. В той час як глечики, тарілки та керамічні звірятка коштують по декілька сотень гривень, ціна саме на такого півника з того ж заводу складає тисячі гривень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають