9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

У Тростянецькому районі на Вінничині збудували нову амбулаторію

У Капустянах Тростянецького району побудували амбулаторію сімейної медицини. Будівництво тривало майже рік – з березня минулого року. На сьогодні амбулаторія вартістю 9 млн грн готова до експлуатації.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Depo.Вінниця.

Як повідомила Капустянська сільська голова Юлія Дублюк, залишилося під’єднати приміщення до електромережі. Для цього довелося виготовляти окремий проєкт, тому що в початковому проєкті про нього забули.

“Підключення у нас – нестандартне, довелось будувати окрему підстанцію, бо та, що працює на село, амбулаторію не потягнула б. Там же і обладнання багато має бути, і головне – опалення електричне. Але тепер все вже зробили, завершені всі зовнішні і внутрішні роботи, облаштували територію біля амбулаторії”, – додала Дублюк.

За одним із перспективних планів об’єднання громад, Капустяни мали бути центром однієї із трьох громад, на які мав би ділитися район. У нинішньому плані, який затвердив Мінрегіон, Капустянської ОТГ не передбачено, але амбулаторія все одно обслуговуватиме кілька сіл: Капустяни, Ілляшівку, Красногірку, Олександрівку, Демківку, Савинці, Китайгород. Загальна кількість населення в цих селах – 5400 жителів.

У новій амбулаторії, окрім кабінетів сімейних лікарів, передбачено лабораторію, денний стаціонар, стоматологічний кабінет і аптечний кіоск, де можна буде придбати і препарати за програмою “Доступні ліки”. Є й автомобіль для лікарів.

Поки що у штаті амбулаторії тільки лікар, який працює у Капустянах з 1984 року – 60-літній Олександр Гончар, і одна медсестра. Але, як запевняє головний лікар первинної ланки охорони здоров’я району Володимир Пересунько, в амбулаторії працюватимуть ще лаборант і два молоді лікарі, які зараз навчаються в інтернатурі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають