9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

У США розглядають надання Україні касетних боєприпасів

У Сполучених Штатах розглядаються можливості надання Україні касетних боєприпасів.

Про це повідомляє CNN, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Українські чиновники та законодавці останніми місяцями неодноразово закликали адміністрацію президента США Джо Байдена та членів Конгресу надати українським військовим цей вид боєприпасів.

Касетні снаряди заборонені більш ніж у 100 країнах, але Росія продовжує використовувати їх у війні з Україною.

У США цей варіант розглядають лише як крайню потребу – у разі небезпечного виснаження українських запасів боєприпасів.

blank
Касета КСФ-1 з протипіхотними мінами ПФМ-1 Фото: belvpo.com

Як стало відомо CNN, високопоставлені чиновники адміністрації Байдена розглядали запит упродовж кількох місяців і не відхиляли його повністю. Ця подробиця раніше не повідомлялася.

Видання зазначає, що для України касетні боєприпаси могли б вирішити дві основні проблеми: потреба в більшій кількості боєприпасів для артилерійських і ракетних систем, які надали США та інші країни, і спосіб скоротити чисельну перевагу Росії в артилерії.

Адміністрація Байдена не знімала цей варіант як крайній засіб, якщо запаси почнуть небезпечно скорочуватися. Але джерела кажуть, що ця пропозиція ще не отримала серйозного розгляду значною мірою через законодавчі обмеження, які Конгрес наклав на можливість США передавати касетні боєприпаси.

Ці обмеження стосуються боєприпасів із часткою нерозірваних боєприпасів понад один відсоток, що підвищує ймовірність того, що вони становлять ризик для цивільних. Президент Джо Байден міг би скасувати це обмеження, але адміністрація повідомила українцям, що це малоймовірно найближчим часом.

blank
HIMARS

За даними видання, Україна хоче  отримати касетні боєприпаси для наданих США високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS та 155-мм гаубиць. Ці боєприпаси дозволять українським військам ефективніше атакувати більші, більші розосереджені цілі, такі як скупчення російських військ і техніки на полі бою.

Касетна зброя заборонена міжнародною конвенцією, яка почала діяти у 2010 році, проте ані Україна, ні США, ні Росія до неї не приєдналися.

Касетні боєприпаси складаються з контейнерів, якими споряджаються авіабомби, артилерійські снаряди, реактивні снаряди та бойові частини тактичних ракет. Вони як правило, розкриваються в повітрі та розкидають над ціллю десятки, або навіть сотні невеликих суббоєприпасів – це зазвичай невеликі вибухові пристрої, які вибухають вже на землі відразу чи пізніше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають