9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Червня, 2023

У Пентагоні вважають, що український пасажирський лайнер був збитий зенітною ракетною системою Ірану

Представник Пентагону, високопоставлений співробітник американської розвідки і співробітник іракської розвідки повідомили про те, що літак “Міжнародних авіаліній України” (МАУ) був збитий зенітною ракетною системою Ірану, пише Newsweek.

Літак “МАУ”, який прямував з міжнародного аеропорту Тегерана Імама Хомейні в міжнародний аеропорт Бориспіль, припинив передачу даних у вівторок через кілька хвилин після зльоту і незабаром після того, як Іран запустив ракети на військових базах, де розміщувалися американські і союзні війська.

Вважається, що літак був збитий створеним в Росії зенітно-ракетним комплексом Tор-M1 , відомого НАТО як Gauntlet, повідомили Newsweek три чиновника.

Два чиновника Пентагону вважають, що інцидент стався випадково . Джерела повідомили, що протиповітряна оборона Ірану, ймовірно, була активна після ракетного обстрілу країни, викликаного ліквідацією США минулого тижня командувача загонами “Кудс” КВІР Ірану генерал-майора Касема Сулеймані.

Відзначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинули щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев’ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану. Всього на борту українського літака було 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. У МАУ опублікували повний список тих, хто загинув в результаті падіння літака.

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав чотири версії щодо авіакатастрофи в Ірані. Зокрема, це ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході; зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об’єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту. Також за його словами, є ще три закриті версії.

Як повідомили в МАУ, літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останній планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справа відкрили по ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей). 

Останні новини:

Зараз читають