9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

У Норвегії почали обговорювати передачу Україні ЗРК NASAMS та ударних ракет NSM

Думку про передачу Україні норвезького ракетного озброєння висловлюють деякі члени парламенту країни.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Норвезьке озброєння може змінити хід війни. Так вважає член Стортингу Ола Єлвествуен в коментарі виданню Guilahall.

“У Норвегії є наша протикорабельна ударна ракета NSM – це сучасна та потужна зброя, як може змінити хід війни в Росії проти України, я вважаю, що NSM має бути поставлена Україні. Те саме стосується провідних норвезьких зенітно-ракетних комплексів NASAMS – це системи, які мають бути поставлені в Україну для зміцнення її протиповітряної оборони “, – сказав він.

Ще один норвезький парламентар Расмус Гансон також підтримав ідею посилити Україну і надати засоби протикорабельної та протиповітряної оборони, реактивні системи залпового вогню та артилерію.

blank
ЗРК NASAMS. Фото з відкритих джерел

NSM – Naval Strike Missile – протикорабельна ракета середньої дальності. Розроблена та виробляється норвезькою компанією Kongsberg

Ракета Naval Strike Missile оснащена турбореактивним двигуном TRI-40. Максимальна дальність пуску становить 185 км, маса бойової частини – 120 кг. NSM є дозвуковою ракетою і здатна уражати надводні та наземні цілі. Стоїть на озброєні в Норвегії, Німеччині, США, Польщі та Малайзії.

Системи “NASAMS” виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg.

Дальність стрільби системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

Останні новини:

Зараз читають