9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

У Литві українських військових навчають ремонтувати німецькі САУ PzH 2000

Перша група українських механіків вже закінчила двотижневе навчання з ремонту самохідних гаубиць PzH 2000 в Литві.

Про це повідомило видання LRT, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

«Це перша група в Литві, яка навчилася ремонтувати ці гаубиці», — сказав майор Жилвінас Чершкус, начальник штабу артилерійського дивізіону литовської армії, розташованого в районі Йонава.

У п’ятницю група українських військових залишила тренувальну базу в місті Рукла та повернулася до України.

blank

Через надзвичайно інтенсивне використання гаубиці швидко виходять з ладу. Німецьке видання Der Spiegel у листопаді оголосило, що українська армія щодня випускає близько 300 снарядів з однієї гармати.

Для ремонту їх везуть до країн НАТО, зокрема й до Литви – наразі тут відремонтували шість гаубиць.

Проте Литва не лише допомагає із ремонтом озброєння. Тамтешні фахівці почали навчати українських військових механіків. Вони два тижні провели закордоном і вивчали інструкції та особливості обслуговування двигунів та шасі гаубиць. Українці працювали над чотирма гаубицями й вчилися обслуговувати різні компоненти зброї.

Литовські військові наголошують: українців навчали виконувати технічне обслуговування гаубиць, а не ремонтувати пошкоджені частини.

blank
Перевезення САУ «Panzerhaubitze 2000» (PzH 2000) до України. Фото: Арвідас Анусаускас

За словами литовських військових, які говорили на умовах анонімності, саме відсутність технічного обслуговування під час інтенсивного використання артилерії призвела в деяких випадках до несправностей гаубиць в Україні.

За їхніми словами, звичайне щорічне технічне обслуговування гаубиць в умовах війни доводиться проводити набагато частіше, іноді навіть щотижня.

Велика кількість українців, які пройшли курси в Литві, вже проходили навчання в Німеччині, тому під час навчання в Литві вони сконцентрувались на практичних навичках з обслуговування шасі чи башт.

Практичними знаннями з українцями ділились литовці, які з 2016 року володіють PzH 2000.

«Вони отримали більше теоретичних знань в інших місцях, а ми розповіли їм про реальну практику експлуатації обладнання, про несправності, які не описані в підручниках», — сказав офіцер який курував процес навчання.

За його словами, українці також поділилися інформацією з фронту про проблемні частини гаубиць.

blank
Німецька САУ PzH 2000 (Panzerhaubitze)

За словами одного з військових артилерійського батальйону, литовці охоче погодилися допомогти українцям.

«Якщо в українців була потреба вчитись ще довше, то бійці були налаштовані працювати з ними навіть у неробочий час», – стверджує Чершкус. «Мотивує спільний ворог», – додає він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають