9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

У Чернігові відновили виробництво туалетного паперу на заводі “Аметист” (фото)

У Чернігові відновили виробництво туалетного паперу, яке було зруйноване під час бойових дій.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

10 березня підприємство “Аметист” потрапило під обстріл, чотири снаряди влучили у виробничі приміщення, кілька днів тривала пожежа. Після виходу російських військ з Чернігівщини власники підприємства вирішили відновлювати знищені приміщення й обладнання.

Директор чернігівського підприємства, яке виготовляє туалетний папір, паперові рушники та серветки, Валерій Радченко розповів, що до початку російського вторгнення на “Аметисті” працювала автоматизована лінія з виробництва паперових рушників. Її купили перед новим 2022 роком.

Для цього підприємство взяло кредит на суму 550 тисяч доларів. У березні, через російські обстріли, автоматизована лінія повністю згоріла. Наразі це приміщення відремонтували. Воно слугує складом для готової продукції.

blank
Цех перероблення макулатури. Фото: Суспільне Чернігів

За словами Валерія Радченка, також постраждала котельня підприємства. Її приміщення та обладнання було зруйновано на 70%.

“Все згоріло, залишилися тільки ті вироби з металу, які не можуть згоріти, але деякі вироби з металу, навіть з алюмінію, порозплавлялися, алюміній потік”, – говорить керівник підприємства.

Горів і цех перероблення макулатури. Нині він працює. У цьому цеху виготовляють основу туалетного паперу. Обидві виробничі лінії було зруйновано. Одну з них вдалося відновити, вона знову запрацювала третього лютого.

“Оце основне, що в нас є, тому що без цього підприємство просто не може далі існувати”, – каже Радченко.

blank
Цех з виготовлення туалетного паперу. Фото: Суспільне Чернігів

Загальна вартість такої лінії в робочому стані коштує близько двох мільйонів доларів. Більш точну суму не рахували, каже чоловік, адже відновлювали її частинами, починаючи з квітня.

“Тут обладнання таке, що його не можна піти в магазин і купити. Його треба замовляти, щоб його виготовили. По три, по п’ять місяців ми чекали. А потім, коли воно все прийшло, приїхали поляки, вони допомагали нам. Дуже складно це пов’язати все, щоб воно працювало”, – зазначає директор “Аметисту”.

Запустити виробництво змогли завдяки тому, що банк відтермінував виплату боргу, також довелося взяти ще кредит. Окрім цього, каже Валерій Радченко, багато обладнання дали польські друзі-підприємці.

Загальні збитки підприємства від бойових дій становлять 175 мільйонів гривень. З п’яти з половиною тисяч квадратних метрів виробничих приміщень залишилися дві тисячі, бо саме стільки вдалося відновити.

blank
Склад для готової продукції. Фото: Суспільне Чернігів

До початку широкої війни виробляли близько 40 найменувань продукції, експортували до Ізраїлю, Румунії, Польщі. Нині працюють на 70% потужності.

Раніше на підприємстві працювало до 120 людей, тепер – 50. Якщо й далі зможуть втілювати заплановане, каже директор, планують збільшувати персонал.

“Наші робітники будуть із зарплатою, є, за що жити, на що розраховувати на завтра, післязавтра, ніхто не знає, як воно буде, але на даний час так”, – фіналізує Радченко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають