9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

У Чехії зібрали кошти на танк Т-72 Avenger для України

У Чехії зібрали кошти на модернізований танк Т-72 Avenger для Збройних сил України.

Про це повідомила організація, яка займалася збором, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Акцію організували представники чеського проєкту «Подарунок для Путіна».

Цей громадський проєкт шукає кошти на озброєння для України, щоб допомогти у протистоянні повномасштабному російському вторгненню.

Акція зі збору понад 1,22 млн євро, відбувається під гаслом «Подарунок від Чехії!».

У цю суму входить вартість модернізованого танка Т-72 Avenger і його доставки на територію України.

Перед збором коштів організатори акції порадилися з українськими військовими, а щодо купівлі танка та його транспортування консультувалися із Міністерством оборони Чехії. Збір розпочався на початку вересня.

blank

За даними організаторів, Т-72 Avenger – це чеська комплексна модернізація радянського танка Т-72. Машина вдосконалена пристроями, які покращують бойові можливості, комфортність і ефективність використання танка і підвищують безпеку екіпажу.

Сучасні прицільні засоби, у тому числі й нічого бачення 3-го покоління, забезпечують виявлення об’єктів у темну пору доби на дальності до 4 кілометрів. Машина має динамічний захист у вигляді навісних контейнерів на корпусі та башті.

Танк має сучасну радіостанцію та внутрішній зв’язок підвищеної стійкості до радіоелектронних перешкод. Т-72 обладнаний GPS модулем для відображення навігаційних даних і передачі своїх координат.

Про волонтерський проєкт

Проєкт «Подарунок для Путіна» запустив чеський бізнесмен Далібор Дєдек.

Усі зібрані кошти потрапляють на рахунок посольства України в Празі. Потім їх витрачають на купівлю військової продукції чеського виробництва. Увесь процес відбувається за участі Міноборони Чехії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають