9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

У Чехії виготовили 15 зенітних установок Viktor для України

У Чехії для України зібрали вже 15 мобільних зенітних комплексів Viktor.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Українські Сили протиповітряної оборони отримають ці машини від волонтерів, які збирали кошти у рамках ініціативи «Подарунок Путіну».

Нові комплекси вирушать з Чехії до України наприкінці березня цього року.

У рамках ініціативи «Подарунок Путіну» волонтерам вдалося зібрати 90 мільйонів крон.

«Виробництво п’ятнадцяти зенітних близнюків Viktor, на які ви витратили 90 мільйонів, на фінальному етапі», – розповіли волонтери.

Заявлено, що ці бойові машини здатні ефективно захищати стратегічні та цивільні об’єкти від ударів баражуючих боєприпасів.

blank
Виробництво у Чехії мобільних зенітних комплексів Viktor для України. Фото: “Dárek pro Putina”

Комплекси протиповітряної оборони збирають на заводі чеської компанії Excalibur Army.

Мобільний зенітний комплекс Viktor заснований на моделі пікапа Toyota з кабіною екіпажу спереду та вантажним відсіком ззаду.

На машину монтують спарену зенітну кулеметну установку калібру 14,5-мм. Боєкомплект модуля – 300 споряджених набоїв і 300 додаткових у запасі.

blank
Viktor – мобільна зенітна установка зі спареним 14,5 мм кулеметом

З цією новою машиною Excalibur Army пропонує дешеву зенітну артилерійську систему, яку можна використовувати для знищення повітряних загроз, таких як безпілотники. Із шасі пікапа Toyota комплекс Viktor має хорошу мобільність на дорозі та в умовах бездоріжжя.

Заявлено, що ефективна дальність стрільби становить понад 2 кілометри. Зброя оснащена денним та нічним зенітним прицілом, а також прицілом для ведення вогню прямим наведенням за наземними цілями.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають