9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

У Чехії почали збір коштів на модернізований танк Т-72 Avenger для України

У Чехії розпочали збір коштів на купівлю танка для підрозділів Сил оборони України.

Акцію організували представники проєкту «Подарунок для Путіна», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ця чеська організація шукає кошти на озброєння для України із травня цього року і за 4 місяці роботи волонтерам вдалося зібрати понад 7 млн євро.

Зараз чехи розпочинають нову акцію і будуть купувати у власних збройних сил модернізований танк Т-72 Avenger для потреб України, пише Defence24.pl.

Організатори хочуть зібрати понад 1,22 млн євро – це вартість Т-72 і його доставки на територію України. Акція відбувається під гаслом «Подарунок від Чехії!».

Перед збором коштів організатори акції порадилися з українськими військовими, а щодо купівлі танка та його транспортування консультувалися із Міністерством оборони Чехії.

blank
Танки ЗСУ під час змагань з системою LASERTAG. Серпень 2020. Фото: АрміяInform

Т-72 Avenger це модернізований радянський танк Т-72, ​​але з покращеним захистом для екіпажу та з сучасними прицільними засобами.

Проєкт «Подарунок для Путіна» запустив чеський бізнесмен Далібор Дєдек.

Усі зібрані кошти потрапляють на рахунок посольства України в Празі. Потім їх витрачають на купівлю військової продукції чеського виробництва. Увесь процес відбувається за участі Міноборони Чехії.

blank
Безпілотник Bivoj. Фото: ČTK

Завдяки цьому проєкту влітку українські військові отримали два розвідувальні БПЛА Bivoj.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають