9.5 C
Alba Iulia
Середа, 25 Травня, 2022

У Чехії на зброю для ЗСУ пожертвували вже близько 40 млн євро

На придбання зброї для України пожертвували майже мільярд чеських крон на спеціальний рахунок посольства України у Чехії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У неділю українське посольство повідомило, що отримало вже 977 мільйонів чеських крон, що є близько 40 мільйонів євро.

Внески зробили 115 тисяч донорів.

Кампанію, яку спільно координують посольство та уряд Чехії, запустили 5 березня. Кошти надходять на спецрахунок посольства, а представники чеського Міноборони допомагають із придбанням необхідного озброєння.

Зазначено, що більшу частину грошей використовують одразу, ян тільки вони надходять на рахунки.

“Ми купуємо переважно у чеських виробників, але загалом – по всьому світу”, – зазначив заступник міністра оборони Томаш Копечний. За його словами, бюрократичні процедури зараз зведені до мінімуму. “Те, що раніше займало з десяток днів, зараз робиться за кілька годин”, – розповів він.

Найбільшим донором стала компанія Seznam CZ, яка перерахувала на зброю для України 100 мільйонів крон. Другий найбільший донор – Jablotron, із внеском 50 млн донорів, великі суми внесли також Metrostav, Remedis, Citfin, LD Seating, Isolit-Bravo, Panflex, Agropodnik Mašovice, GEO Group.

У посольстві України зазначили, що це далеко не повний перелік великих донорів, але їхні розголошують лише за згодою.

blank

Зазначається, що в уряді Чехії запропонували додатковий стимул для компаній, які жертвують кошти на зброю для України, та пропонують податкові знижки.

Також посол України Євген Перебийніс подякував регіональній та місцевій владі за турботу про українців, які знайшли прихисток у Чехії, гуманітарну допомогу для України та їхні пожертви на озброєння.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають