9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

ТОВ НВФ «АДРОН» розробило систему попередження ракетної атаки «Страж»

Під час міжнародної оборонної виставки «Зброя та безпека 2017» вперше представили систему попередження про ракетну атаку РСП-1У «Страж»

РСП-1У «Страж» представляє собою систему, яка призначена для виявлення факту атаки літального апарату керованими ракетами, оповіщення екіпажу про напрямок ракетної атаки, а також автоматичне приведення в дію системи викиду хибних цілей.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defence Express

Складовою системи є радіолокаційних датчик «С» діапазону, виконаний на базі цифрової антенної решітки розробки ДП «Завод «Арсенал». Він здатний виявляти ракети з ЕПР 0,02 м.кв. на дальності до 2 км. Датчик формує діаграму спрямованості, яка забезпечує поле огляду 60 градусів за азимутом та більше 90 градусів за кутом місця. Комплекс вже успішно пройшов заводські випробування, в рамках яких був обстріляний більше ніж двома десятками КР ПЗРК «Ігла».

РСП-1У «Страж» розташовується на кількох точка на корпусі вертольоту або літаку таким чином, щоб сформувати суцільне радіолокаційне поле навколо борту. Це забезпечує своєчасне виявлення загрози ураження літального апарату.

«Страж» застосовується в поєднанні з іншими системами протидії ракетному ураженню розробленими компанією «Адрон» – комбінованим пристроєм викиду «Адрос» КУВ 26-50, станцією оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01/02 та екранно-вихлопним пристроєм «Адрос» АШ-01, які вже серійно випускаються в інтересах Збройних сил України.

На даний час реалізується етап виготовлення дослідної партії, яка найближчим часом пройде заводські та державні випробування.

 

Останні новини:

Зараз читають