9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Топ 5 інструментів для домашньої майстерні: лазерний нівелір, болгарка та інші пристрої

Вдома не обов’язково виділяти окреме приміщення під майстерню. Можна облаштувати простір для ремонту техніки, меблів та вирішення інших побутових завдань у гаражі чи коморі. Щоправда, дриль, нівелір та інші пристрої купити все-таки доведеться. Без них навіть найпростіші справи можуть перетворитися на випробування. 

Добірку техніки, потрібної у домашній майстерні насамперед, представлено нижче.

Лазерний нівелір

Доступний за посиланням https://www.moyo.ua/instrument/izmerytelniy_instrum/niveliryi/tip_nivelira_lazernyyi_nivelir/ лазерний нівелір даремно заведено вважати виключно професійним інструментом. У побуті користі від нього не менше, ніж на професійних будівельних або ремонтних майданчиках. Наприклад, використовувати пристрій можна для монтажу техніки, виконання облицювальних робіт, виготовлення і встановлення лавок для присадибної ділянки. Нівелір допомагає:

  • рівно виставити пральну машину, щоб вона не «стрибала» під час прання;
  • повісити картину або інший декор на стіні;
  • встановити розетки на одному рівні у всіх кімнатах;
  • перевірити, чи рівна стеля у помешканні;
  • покласти підлогове покриття без нанесення розмітки.

Найбюджетніший лазерний нівелір коштує до 1000 гривень. Якщо потрібно зекономити, замість нього можна придбати ручний будівельний рівень бульбашкового типу. 

Дриль

Електричний дриль вдома потрібен, щоб не викликати майстра щоразу, коли треба повісити на стіну телевізор, встановити новий карниз чи зібрати нещодавно куплений комод. Для домашнього використання доцільно обрати модель формату 2 в 1 — з функцією шурупокрута. Також під час вибору варто враховувати габарити та вагу. Великі важкі дрилі — для профі. Ними важко керувати через високу швидкість обертання двигуна та складну конструкцію. Побутовий варіант — легкі моделі мінімальної або середньої потужності. Наприклад, побутовий дриль Макита за посиланням https://www.moyo.ua/instrument/electroinstrument/dreli/makita/ легко робить отвори у м’яких та середньотвердих поверхнях. 

Болгарка

Кутова шліфувальна машина незамінна під час ремонту житла, облаштування двору, побудови теплиць та інших господарських споруд. Вона шліфує та полірує металеві, кам’яні та кахельні поверхні. Її можна застосовувати для зачищення зварних швів, видалення іржи, вирізання заготовин різної форми з металу. Критерії вибору болгарки для дому:

  1. Призначення. Потужна професійна модель у повсякденному житті потрібна рідко. Вистачає і побутової.
  2. Тип живлення. У приміщенні зручно використовувати мережеву шліфмашину, надворі — акумуляторну.
  3. Потужність.  1-1,5 кВт — оптимальний показник для побутової шліфувальної машини.
  4. Вага. Болгаркою, яка важить понад 2,5 кг, важко керувати без професійної підготовки.

Клейовий пістолет

 Якщо раніше жартували, що все тримається на ізоляційній стрічці, зараз цю нішу зайняв клей-пістолет. Ним можна склеїти все, що завгодно: деревину, пластик, гуму, тканину, пінопласт, деякі види металів. «Фішка» цього інструмента полягає в тому, що він потрібен не лише у господарстві. Його можна використовувати для творчості, тобто для створення хенд-мейд декору.

Паяльник

Паяльник потрібен для технічного обслуговування техніки, а також догляду за автомобілем, ремонту тонкостінних труб. Навчитися працювати з побутовим електричним паяльником легко. Достатньо взяти живий «майстер-клас» у досвідченого користувача або подивитися кілька відеоуроків. Головне — дотримуватися техніки безпеки, інакше можна отримати опіки чи спровокувати пожежонебезпечну ситуацію.

На інструментах краще не економити, оскільки від вартості часто залежить якість та безпечність експлуатації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають