9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

Таль і тельфер. Що це? У чому відмінності?

 • Що таке таль?

  Талі — це окрема група вантажопідйомних механізмів, використовуваних в промисловості. Вони компактні, і їх використовують для підйому і переміщення вантажів. Загальна вага вантажу — десять-дванадцять тонн. Що стосується висоти підйому, то така буває найрізноманітнішою, але вона рідко виходить за рівень двадцяти чотирьох метрів. Область застосування — найрізноманітніша. Талі можна використовувати як на будівельному майданчику, так і в цеху на одному з виробничих підприємств. Приобрести подъемно-транспортное оборудование в Украине можете на сайте наших партнеров, професионгальное оборудование АТЛАНТ-ТМ.

  Де використовуються талі?

  Поряд з іншими вантажопідйомними машинами та механізмами, талі задіюється в широкому спектрі самих різнопланових робіт. Прекрасно зарекомендував себе в будівництві та на монтажних роботах, вони також широко затребувані для ремонтних робіт, а також при функціонуванні на складах. Вони повсюдно використовуються в промисловості, і найчастіше — в електричному виконанні. Привід в талі може бути як електричним, так і ручним. Талі з електричним приводом також іменуються тельферами.

  Що таке тельфер?

  Таль електрична

  Тельфер характеризуються значно більшою швидкістю підйому вантажу, ніж прості найменування талі, де використовується ручний привід. Швидкість талі з електричним приводом складає приблизно 8 метрів у хвилину. При цьому тельфери характеризуються тривалим терміном служби. Ефективність роботи їх — також досить висока.

  Недоліки тельферів

  Але є і свої недоліки, це природно. Зокрема, як і будь-яке промислове обладнання, тельфери в порівнянні з ручними аналогами мають надто великою вагою і габаритами, що ускладнює роботу в обмеженому та обмеженому просторі.
  Так само електричні талі характеризуються великою енергомісткістю. На жаль, установка автоматичних аналогів залишається як і раніше складною, а тому вимагає значних витрат за часом. Ручні ж талі куди простіші в установці. Для них досить просто бути підвішеним на будь-яку балку, аби вона була надійна. При власній масі в півсотні кілограм вони здатні підіймати вагу багаторазово перевищує свій власний — до 9 тонн. Природно, що чим більше важить вантаж, тим підняття здійснюється повільніше. Тельфери ж вимагають до своєї установки куди більше уваги, ніж ручні аналоги. І стоять він при цьому набагато дорожче. Однак оскільки ефективність їх роботи досить значна, так само як і тривалість терміну служби, вони себе окуповують з лишком.

  Пристрій ручних талів

  tali.jpeg

  У ручних талях використовуються найчастіше зварювальні або пластинчасті ланцюги, які відіграють роль тягового елемента. Ланцюгові блоки обжинаються спеціальними міцними каліброваними ланцюгами. Завдяки використанню ланцюгів вдалося домогтися зниження ваги самого пристрою, а також кілька обмежити його розміри. Також використання ланцюгів зробило непотрібним використання барабана, що раніше було просто необхідно. сама таль підвішується стаціонарно, але якщо специфіка робіт вимагає пересування машини, то використовуються спеціальні кішки, за допомогою яких дані талі переміщаються всередині ангара або складу. Завдяки застосуванню цих пристроїв сфера використання талі істотно розширюється. Якщо вага вантажу не перевищує тонну, і висота, на яку його слід підняти, невелика, то в разі використання пересувного візка така може і зовсім не мати приводу.

  Талі ж з ручним приводом наводяться в дію простий мускульною силою працівників. Такі машини використовуються практично у всіх сферах виробництва. Їх можна зустріти у сфері виробництва будь-якого обладнання. Трапляються вони й у сфері машинобудування. Ручні талі популярні завдяки своїй простоті в установці та дешевизні. Вони досить універсальні, а тому прекрасно справляються з навантаженням практично будь-яких видів вантажів. До установки, як уже говорилося, вони зовсім не вимогливі, для їх кріплення досить використовувати навіть тимчасову балку, розташовану десь на будмайданчику. Сьогодні ручні талі поділяються на кілька основних видів: черв’ячні, шестеренні та важільні талі.

  Черв’ячні талі

  Є найбільш популярними та поширеними. Свою назву вони отримали за назвою свого передавального механізму. Зазвичай, така таль підвішується до балки або візку за допомогою гака. Безпосереднє захоплення вантажу також здійснюється за допомогою гака. Потім починає обертатися приводний блок, і через черв’ячні колесо починається обертання барабана приводу. З її допомогою здійснюється підйом і опускання обойми гака, і, відповідно, вантажу, на ньому підвішеного. Щоб утримати вантаж, використовуються стандартні вантажоупорні гальма. Останні бувають конічного і дискового типу з осьовим посиленням черв’яка.

  Важільні талі

  Важільні талі — друга за популярністю різновид даних підйомних машин. Вони також універсальні у використанні на об’єктах самої різної спрямованості. Але їх можна використовувати в особливо обмеженому просторі, наприклад, в колодязі або траншеї. Сама конструкція їх, а також габарити і вага, дозволяють це. Важільні талі прості в кріпленні та мають малу амплітуду важеля. Тут також використовується ланцюг. Здатність працювати в умовах обмеженого простору позначилася на вантажопідйомності. У порівнянні з іншими типами талей така досить низька, так само як і швидкість свого підйому.

  Електричні талі

  А ось електричні талі характеризуються значно більшою вантажопідйомністю, швидкістю підйому і порогової висоти. Їх підвішують на транспортувальні візки, які встановлюються на монорейкових балках. Інша назва електричних талів з такою візком — електротельфери. Сьогодні на вітчизняному ринку існує досить великий вибір електротельферів як зарубіжного, так і вітчизняного виробника. Їх габарити та технічні характеристики найрізноманітніші, а тому у замовника завжди є вибір, яку саме модель придбати в кожному конкретному випадку. Все залежить від специфіки тих робіт, яку талям доведеться виконувати. У сучасній будівельній сфері Росії поступово завойовують популярність талі вітчизняного виробництва, хоча болгарські моделі також не втрачають поваги серед справжніх знавців цих будівельних виробів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила...

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Військово-морські сили України отримають два тральщики класу Sandown

  Військово-морські сили Збройних сил України отримають два тральщики-шукачі мін класу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.Передає Національний...

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” планує закупити 1200 вантажних вагонів

  Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" розглядає можливість ввести в обіг 1200 нових вагонів у 2021-2022 роках. При цьому власний вагонний парк підприємства...

  Зараз читають

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя...

  Гелікоптери Збройних сил України модернізують для використання ракет “повітря-повітря”

  Незабаром армійська авіація Збройних сил України може отримати оновлені гвинтокрилі машини, які будуть здатні успішно вести бойові...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).