9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

Таль і тельфер. Що це? У чому відмінності?

 • Що таке таль?

  Талі — це окрема група вантажопідйомних механізмів, використовуваних в промисловості. Вони компактні, і їх використовують для підйому і переміщення вантажів. Загальна вага вантажу — десять-дванадцять тонн. Що стосується висоти підйому, то така буває найрізноманітнішою, але вона рідко виходить за рівень двадцяти чотирьох метрів. Область застосування — найрізноманітніша. Талі можна використовувати як на будівельному майданчику, так і в цеху на одному з виробничих підприємств. Приобрести подъемно-транспортное оборудование в Украине можете на сайте наших партнеров, професионгальное оборудование АТЛАНТ-ТМ.

  Де використовуються талі?

  Поряд з іншими вантажопідйомними машинами та механізмами, талі задіюється в широкому спектрі самих різнопланових робіт. Прекрасно зарекомендував себе в будівництві та на монтажних роботах, вони також широко затребувані для ремонтних робіт, а також при функціонуванні на складах. Вони повсюдно використовуються в промисловості, і найчастіше — в електричному виконанні. Привід в талі може бути як електричним, так і ручним. Талі з електричним приводом також іменуються тельферами.

  Що таке тельфер?

  Таль електрична

  Тельфер характеризуються значно більшою швидкістю підйому вантажу, ніж прості найменування талі, де використовується ручний привід. Швидкість талі з електричним приводом складає приблизно 8 метрів у хвилину. При цьому тельфери характеризуються тривалим терміном служби. Ефективність роботи їх — також досить висока.

  Недоліки тельферів

  Але є і свої недоліки, це природно. Зокрема, як і будь-яке промислове обладнання, тельфери в порівнянні з ручними аналогами мають надто великою вагою і габаритами, що ускладнює роботу в обмеженому та обмеженому просторі.
  Так само електричні талі характеризуються великою енергомісткістю. На жаль, установка автоматичних аналогів залишається як і раніше складною, а тому вимагає значних витрат за часом. Ручні ж талі куди простіші в установці. Для них досить просто бути підвішеним на будь-яку балку, аби вона була надійна. При власній масі в півсотні кілограм вони здатні підіймати вагу багаторазово перевищує свій власний — до 9 тонн. Природно, що чим більше важить вантаж, тим підняття здійснюється повільніше. Тельфери ж вимагають до своєї установки куди більше уваги, ніж ручні аналоги. І стоять він при цьому набагато дорожче. Однак оскільки ефективність їх роботи досить значна, так само як і тривалість терміну служби, вони себе окуповують з лишком.

  Пристрій ручних талів

  tali.jpeg

  У ручних талях використовуються найчастіше зварювальні або пластинчасті ланцюги, які відіграють роль тягового елемента. Ланцюгові блоки обжинаються спеціальними міцними каліброваними ланцюгами. Завдяки використанню ланцюгів вдалося домогтися зниження ваги самого пристрою, а також кілька обмежити його розміри. Також використання ланцюгів зробило непотрібним використання барабана, що раніше було просто необхідно. сама таль підвішується стаціонарно, але якщо специфіка робіт вимагає пересування машини, то використовуються спеціальні кішки, за допомогою яких дані талі переміщаються всередині ангара або складу. Завдяки застосуванню цих пристроїв сфера використання талі істотно розширюється. Якщо вага вантажу не перевищує тонну, і висота, на яку його слід підняти, невелика, то в разі використання пересувного візка така може і зовсім не мати приводу.

  Талі ж з ручним приводом наводяться в дію простий мускульною силою працівників. Такі машини використовуються практично у всіх сферах виробництва. Їх можна зустріти у сфері виробництва будь-якого обладнання. Трапляються вони й у сфері машинобудування. Ручні талі популярні завдяки своїй простоті в установці та дешевизні. Вони досить універсальні, а тому прекрасно справляються з навантаженням практично будь-яких видів вантажів. До установки, як уже говорилося, вони зовсім не вимогливі, для їх кріплення досить використовувати навіть тимчасову балку, розташовану десь на будмайданчику. Сьогодні ручні талі поділяються на кілька основних видів: черв’ячні, шестеренні та важільні талі.

  Черв’ячні талі

  Є найбільш популярними та поширеними. Свою назву вони отримали за назвою свого передавального механізму. Зазвичай, така таль підвішується до балки або візку за допомогою гака. Безпосереднє захоплення вантажу також здійснюється за допомогою гака. Потім починає обертатися приводний блок, і через черв’ячні колесо починається обертання барабана приводу. З її допомогою здійснюється підйом і опускання обойми гака, і, відповідно, вантажу, на ньому підвішеного. Щоб утримати вантаж, використовуються стандартні вантажоупорні гальма. Останні бувають конічного і дискового типу з осьовим посиленням черв’яка.

  Важільні талі

  Важільні талі — друга за популярністю різновид даних підйомних машин. Вони також універсальні у використанні на об’єктах самої різної спрямованості. Але їх можна використовувати в особливо обмеженому просторі, наприклад, в колодязі або траншеї. Сама конструкція їх, а також габарити і вага, дозволяють це. Важільні талі прості в кріпленні та мають малу амплітуду важеля. Тут також використовується ланцюг. Здатність працювати в умовах обмеженого простору позначилася на вантажопідйомності. У порівнянні з іншими типами талей така досить низька, так само як і швидкість свого підйому.

  Електричні талі

  А ось електричні талі характеризуються значно більшою вантажопідйомністю, швидкістю підйому і порогової висоти. Їх підвішують на транспортувальні візки, які встановлюються на монорейкових балках. Інша назва електричних талів з такою візком — електротельфери. Сьогодні на вітчизняному ринку існує досить великий вибір електротельферів як зарубіжного, так і вітчизняного виробника. Їх габарити та технічні характеристики найрізноманітніші, а тому у замовника завжди є вибір, яку саме модель придбати в кожному конкретному випадку. Все залежить від специфіки тих робіт, яку талям доведеться виконувати. У сучасній будівельній сфері Росії поступово завойовують популярність талі вітчизняного виробництва, хоча болгарські моделі також не втрачають поваги серед справжніх знавців цих будівельних виробів.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харків отримав чергову партію тролейбусів “Богдан”

  Представники Харківського КП «ТРОЛЕЙБУСНЕ ДЕПО № 3» прийняли нову партію тролейбусів "Богдан" у Луцьку. Цього разу було...

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони міста.Передає...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”. Очікувана вартість робіт становитиме 4...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.В складі військових...

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».Передає Національний...

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого типу польської марки «Eques».

  В Україні створять фонд стартапів лісового господарства

  "Лісовий інноваційно-аналітичний центр" почав створення Фонду лісопромислових стартапів. Створення фонду розпочато за дорученням глави Держагентства лісових ресурсів України Василя Кузьовіча.

  Зараз читають

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на...

  Чернігівський завод представив новий тролейбус з автономним ходом

  Корпорація "Еталон" представила новий повністю низькопідлоговий тролейбус великого класу довжиною 12 метрів з автономним ходом 20 кілометрів...

  Українське підприємство переобладнало для Держпродспоживслужби партію автомобілів

  Завод спецтехніки «Техкомплект» спільно з ТОВ «Пежо Сітроен Україна» і ТОВ «Автосвіт Миколаїв» виконав спеціалізацію двох легкових...

  “Укрзалізниця” буде розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща

  "Укрзалізниця" планує розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща.Про це повідомив...