9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Тайваньська TSMC відмовилася допомагати рф запустити виробництво власних чипів – ЗМІ

Російська компанія “Байкал Електронікс” скасувала плани налагодити виробництво серверних процесорів Baikal-S через відмову тайваньської TSMC укладати нові контракти.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Цензор.НЕТ.

Купувати ці процесори планували ряд великих російських компаній, включно із “Сбєрбанком”, пише “Коммерсант” із посиланням на власні джерела.

За словами одного зі співрозмовників видання, партії вже вироблених процесорів для комп’ютерів і ноутбуків Baikal-M також не надходять до РФ.

“Про це говорили учасники нещодавнього саміту дизайн-центрів: проблеми з доступом до виробничих потужностей та зарубіжного IP роблять постачання ненадійними та закладати такий процесор у розробку нових комп’ютерів надто ризиковано”, – додає топ-менеджер одного з профільних російських підприємств.

“Байкал Електронікс” мав великі плани на ринок серверних процесорів. Ще минулого літа компанія представила свою інвестиційну стратегію до 2025 року. Згідно з якою виробник планував випустити спочатку процесор Baikal-S (у грудні 2021 року сигнальна партія вийшла), а потім інші типи чипів. До кінця 2022 року планувалося замовити у TSMC 300 тис. процесорів, а до 2025 року збільшити цей показник удвічі.

За словами співрозмовників видання, тепер російським компаніям доведеться шукати способи паралельного імпорту серверів на закордонних процесорах, оскільки альтернативи не буде.

Учасники російського ринку вважають, що “Байкал Електронікс” може просто відмовитися від випуску наступного покоління серверних процесорів Baikal-S2. Російська влада виділила на їх розробку 5,64 млрд рублів субсидії. Передбачалося, що перші партії цих чіпів будуть готові у 2025 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають