9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Суд заарештував активи “Моршинської”, які належали російському олігарху

Суд заарештував акції та кошти на суму 53,4 млн грн у компанії з виробництва та реалізації мінеральної води, що належить російському олігарху Михайлу Фрідману.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

Слідство встановило, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху із Росії. Хоча Бюро економічної безпеки (БЕБ) не називає його імені, за даними ЕП йдеться про Михайла Фрідмана – російського олігарха, який перебуває під санкціями США, ЄС та Британії.

В Україні Фрідман із партнерами Германом Ханом та Петром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, “дочкою” міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до “Альфа-груп”). На ринку, крім того, що компанія є ексклюзивним імпортером води “Боржомі” в Україну), вона представлена ​​рядом брендів, зокрема водами “Моршинська” та “Миргородська”.

Відтак, за даними слідства, Фрідман разом із партнерами намагалися уникнути можливих санкцій та націоналізації активів, тому за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані в Україні.

Ухвалою слідчого судді накладено арешт на корпоративні права компанії у вигляді цінних паперів та грошових коштів, які є частками статутного капіталу підприємства на загальну суму 53,4 млн грн. За інформацією у розпорядженні ЕП, йдеться про виробника вод “Моршинська”.

Таким чином, кажуть у БЕБ, спроба виведення активів із власності російського олігарха упереджена.

Досудове розслідування з кримінального провадження за фактом відмивання майна, отриманого злочинним шляхом, скоєного Фрідманом та партнерами, проводиться детективами БЕБ за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора.

Наразі щодо іншого бізнесу Фрідмана в Україні, Альфа-банку України, також триває досудове розслідування кримінального провадження за фактом легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Раніше суд наклав низку арештів на кошти офшорів Фрідмана та партнерів – зокрема, на суму 12,4 млрд грн та 470 млн грн

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають