9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

США працюють над наданням Україні ПКР Harpoon або NSM

Сполучені штати Америки працюють над тим, щоб задовольнити запит України на далекобійні протикорабельні ракети (ПКР).

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела в американських урядових колах. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Американці хочуть допомогти українцям подолати морську блокаду, яку РФ влаштувала на Чорному морі. Тим самим зняти загрозу для експорту українського зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

З іншого боку США остерігаються, що потужна зброя, яка буде здатна потопити російські кораблі, призведе до подальшої ескалації.

Троє американських урядовців заявили Reuters, що США розглядають можливість поставки двох типів протикорабельних ракет: Harpoon або NSM. Розглядаються варіанти або прямої поставки від США до України, або передачі від одного з європейських союзників.

blank

На перешкоді поставці Harpoon стоїть те, що ці ПКР переважно морського базування і є дуже обмежена кількість платформ з береговим базуванням. Однак США працюють над технічним рішенням, яке передбачає демонтаж цих ПКР з кораблів.

Кілька європейських країн висловили готовність відправити свої ПКР Harpoon Україні. Але вони не хочуть робити це першими, або поодинці. Оскільки бояться помсти РФ за майбутні знищені кораблі. Щоправда, одна з країн, за словами американського чиновника, все ж готова першою піти на такий крок. Очікується, що інші послідують за нею.

Ракети NSM виглядають як більш вдале рішення. Американці вважають, що буде достатньо 14 днів для того, щоб опанувати їх. Вже існують берегові комплекси NSM. Певну кількість цих комплексів могла б поставити Норвегія.

Поставку Harpoon або NSM має схвалити Держдеп.

blank
HIMARS

Іншими системами, які б Україна хотіла отримати якнайшвидше, за словами джерел Reuters є РСЗВ M270 та HIMARS. Однак поки що США вирішили відправити причепні гаубиці M777.

Двоє чиновників повідомили агенції, що питання M270 та HIMARS розглянуть після того, як Конгрес США проголосує за пакет допомоги в 40 млрд дол. Це дозволить витратити 11 млрд дол на зброю із запасів США без додаткового схвалення Конгресу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають