9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

США повністю схвалили продаж Україні патрульних катерів Mark VI з озброєнням

Сполучені Штати Америки повністю схвалили продаж Україні до 16 одиниць патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Повідомляється, що шість катерів вже готуються для України в рамках безпекової допомоги США за відповідними програмами.

Решту Україна зможе придбати у США за кошти оборонного бюджету.

Відзначається, що катери будуть оснащені сучасним обладнанням, зокрема, гарматними системами MSI Seahawk A2 та МК 44.

blank
MSI-DS SEAHAWK LW A2

«Ця підтримка, разом з реформою сектору безпеки і оборони та оборонної промисловості, допоможе Україні розвинути сучасні, взаємосумісні з НАТО Збройні Сили, які здатні ефективно протистояти російській агресії», – йдеться у повідомленні Міністра закордонних справ України.

Нагадаємо, уряд України звернувся з проханням купити до шістнадцяти патрульних катерів Mark VI з додатковим обладнанням й озброєнням орієнтовною загальною вартістю близько 600 мільйонів доларів.

Також нагадаємо, що ВМС України сформували дивізіон на Азовському морі, очікується, що бойовий та чисельний склад дивізіону буде нарощуватися шляхом введення нових бойових одиниць.

Патрульні катери MK VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

  • десантно-штурмову
  • протидиверсійну
  • протимінну

Катери типу MK VI мають п’ять сидінь у рубці і додаткові тринадцять сидінь в основній частині надбудови для розміщення вісімнадцяти осіб. Конструкція сидінь дозволяє знижувати рівень удару.

Як правило катери типу MK VI комплектуються двома командами по п’ять осіб, плюс  8 осіб з доглядової групи (усього 18 осіб). Команда з десяти осіб зазвичай складається з командира катера, двох рульових, двох механіків, двох операторів озброєння та двох стрільців.

blank
Патрульний катер Mark VI

На борту MK VI передбачений камбуз для приготування та зберігання їжі.

На катері передбачено спальні місця для шести осіб. Автономність катера залежить переважно від швидкості та запасів палива та води.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають