9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

США підготували законопроєкт про ленд-ліз для України

Сенатор США представила законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спрощення надання військової допомоги Україні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ініціатива з’явилася за підсумками недавньої поїздки делегації американських парламентаріїв в Україну.

Цей законопроєкт має наділити президента розширеними повноваженнями швидше укладати угоди ленд-лізу безпосередньо з Україною та прискорювати постачання військового обладнання.

Також законопроєкт гарантує, що бюрократичні перепони не завадять адміністрації діяти швидко, щоб надати Україні інструменти, необхідні для захисту.

blank
Протитанкові ракетні комплекси Javelin у контейнерах Фото: Посольство США в Україні

Ініціатор проєкту – Сенатор Шахін – довгий час керувала зусиллями в Сенаті, щоб притягнути Росію до відповідальності за її зловмисну ​​діяльність проти США та їх союзників.

Цього тижня сенатор Шахін і сенатор Роб Портман очолили двопартійну делегацію в Україні, щоб підтвердити прихильність США до України, оскільки вона ще більше стикається з агресією Росії.

«Слідом за двопартійною делегацією, яку я допомогла очолити в Україні, стало ясно, що США мають вжити рішучих та термінових заходів, щоб підтримати наших українських партнерів та стримати вторгнення Росії», – заявив сенатор.

blank
Катери типу Mark VI та патрульний катер Kiska класу Island біля причалу Фото: ВМФ США

Практика «ленд-ліз» широко застосовувалась в роки Другої світової війни, коли США на частково безоплатній основі постачали зброєю і стратегічні матеріали для союзників по антигітлерівській коаліції.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Держдеп США дозволив трьом союзникам по НАТО, країнам Балтії, передати Україні зброю американського виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають