9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

США підготували законопроєкт про ленд-ліз для України

Сенатор США представила законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спрощення надання військової допомоги Україні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ініціатива з’явилася за підсумками недавньої поїздки делегації американських парламентаріїв в Україну.

Цей законопроєкт має наділити президента розширеними повноваженнями швидше укладати угоди ленд-лізу безпосередньо з Україною та прискорювати постачання військового обладнання.

Також законопроєкт гарантує, що бюрократичні перепони не завадять адміністрації діяти швидко, щоб надати Україні інструменти, необхідні для захисту.

blank
Протитанкові ракетні комплекси Javelin у контейнерах Фото: Посольство США в Україні

Ініціатор проєкту – Сенатор Шахін – довгий час керувала зусиллями в Сенаті, щоб притягнути Росію до відповідальності за її зловмисну ​​діяльність проти США та їх союзників.

Цього тижня сенатор Шахін і сенатор Роб Портман очолили двопартійну делегацію в Україні, щоб підтвердити прихильність США до України, оскільки вона ще більше стикається з агресією Росії.

«Слідом за двопартійною делегацією, яку я допомогла очолити в Україні, стало ясно, що США мають вжити рішучих та термінових заходів, щоб підтримати наших українських партнерів та стримати вторгнення Росії», – заявив сенатор.

blank
Катери типу Mark VI та патрульний катер Kiska класу Island біля причалу Фото: ВМФ США

Практика «ленд-ліз» широко застосовувалась в роки Другої світової війни, коли США на частково безоплатній основі постачали зброєю і стратегічні матеріали для союзників по антигітлерівській коаліції.

Нагадаємо, раніше стало відомо про те, що Держдеп США дозволив трьом союзникам по НАТО, країнам Балтії, передати Україні зброю американського виробництва.

Останні новини:

Зараз читають