9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

США передають Україні снаряди з вбудованими протитанковими мінами

Сполучені Штати нададуть Збройним силам України снаряди «RAAM», які створюють протитанкові мінні поля.

1000 снарядів увійшли у новий пакет допомоги України на суму 675 мільйонів доларів, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Під час холодної війни Радянський Союз мав на озброєнні значно більше танків, аніж країни НАТО.

Тому в альянсі вирішували – як саме зупинятимуть бойові машини ворога у випадку реального протистояння. Так у НАТО з’явився план: обстрілювати шляхи радянських танків мінами.

blank
Ілюстрація 155-мм снаряда “RAAM” з протитанковими мінами

Концепція 1980-х років називалася «Родина розсіюваних мін». Концепція породила протипіхотну міну M67 та M72 «Area Denial» або «ADAM».

Попередником «ADAM» був артилерійський снаряд «Remote Anti-Armor Munition» («RAAM») з протитанковими мінами М70 та M73. Ураження від цих мін завдається розплавленими бризками броні, що виникають внаслідок пробивання днища кумулятивним струменем і осколками снарядів боєкомплекту танка, що вибухають.

Один 155-мм снаряд «RAAM» несе дев’ять мін. Батарея з шести гармат могла швидко поставити протитанкове мінне поле на відстані 16 кілометрів, зупинивши бронетанковий наступ противника.

Однак, оскільки вони були розкидані по поверхні, а не закопані під землею, як звичайні міни, піхотинцям противникам легко було виявити ці міни.

Мінам «RAAM» потрібний був захист проти швидкого знешкодження, так з’явилися снаряди «ADAM» з протипіхотними мінами.

blank
Принцип дії 155-мм снаряда «ADAM» з протипіхотними мінами

«ADAM» має форму артилерійського снаряда з шістьма дисками, кожен із яких поділявся на шість клиноподібних мін, загалом один снаряд мав 36 протипіхотних мін. Невідомо, чи отримає Україна снаряди «ADAM» для роботи разом з «RAAM».

Снаряд «RAAM» з протитанковими мінами доставляють 155-мм гаубицею. Військові США не рекомендують застосувати «RAAM» на дорогах або аеродромах з твердим покриттям, оскільки міни можуть розбитися.

blank
Міни снаряда ADAM, RAAM та суббоєприпас BLU-54/B

Міни викидаються із хвостової частини снаряда. Після приземлення на землю міна зводиться і готова до детонації при виявленні відповідної електромагнітної сигнатури бронетранспортера. Частина з дев’яти мін «RAAM» оснащена пристроєм для протидії їх нейтралізації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають