9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

США передають Україні 1500 ракет до ПТРК TOW

Сили оборони України озброяться американськими протитанковими ракетними комплексами BGM-71 TOW.

Ця зброя допомагатиме українцям знищувати російську бронетехніку, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Протитанкові комплекси увійшли до нового пакету військової підтримки США на суму до 775 мільйонів доларів.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден санкціонує надання додаткової допомоги Україні, використовуючи свої президентські повноваження щодо передачі надлишкової зброї із запасів США.

Дозвіл є дев’ятнадцятим вилученням обладнання Адміністрацією Байдена зі запасів Армії США для України з серпня 2021 року.

Американський важкий протитанковий ракетний комплекс BGM-71 TOW є одним з основних ПТРК в армії США. Він належить до другого покоління і є одним з найбільш розповсюджених протитанкових ракетних комплексів у світі, знаходиться на озброєнні більш ніж у 40 країнах світу.

Пуск протитанкової ракети комплексу TOW. Фото з відкритих джерел

Комплекс у своїй першій версії був прийнятий на озброєння армією США у 1970 році. Після чого він неодноразово модернізувався і американська армія продовжує його використовувати.

Наведення керованої протитанкової ракети командне, напівавтоматичне, управління здійснюється оператором, через дротовий зв’язок.

Доприкладу керована ракета TOW-2A має тандемну кумулятивну частину, яка здатна пробивати до 900 мм броні за динамічним захистом основних бойових танків.

У сучасній версії ПТРК має прицільний комплект що поєднує тепловізійний приціл та лазерний далекомір.

TOW використовується як піхотна зброя, а також у складі озброєння БМП Bradley та іншої техніки й самохідних протитанкових установок. Загальна вага всього комплексу 93 кг. Дальність ураження цілей – до 4 км.

Комплекс добре зарекомендував себе під час бойових дій у різних військових конфліктах.

Останні новини:

Зараз читають