9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

США передали ЗСУ багатоцільові гранатомети SMAW

Сполучені Штати передали Україні ручні одноразові гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM) або ж SMAW-D.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Інформаційний портал DVIDS Міноборони США оприлюднив знімки процесу підготовки до відправлення в Україну чергової партії озброєння та боєприпасів, яка прибула до нашої держави в ніч на 22 січня.

Партія SMAW-D для ЗС України. Фото: DVIDS/Mauricio Campino

Представлені фото підготовки боєприпасів датуються 21 січня 2022 року.

«Військові та цивільні особи 436-ї ескадрильї повітряної бази розкладають на піддонах боєприпаси, озброєння та інше обладнання, які прямують до України під час закордонної військової місії», –  йдеться у повідомленні.

Партія SMAW-D для ЗС України. Фото: DVIDS/Mauricio Campino

Серед партії підготовлених боєприпасів у тубусах є і такі, що раніше до України не постачалися (принаймні про це невідомо широкому загалу і ЗМІ). Мова йде про гранатомети M141 Bunker Defeat Munition (BDM), або SMAW-D («одноразовий»).

M141 Bunker Defeat Munition

SMAW-D – це ручна одноразова реактивна граната, призначена для руйнування польових фортифікаційних споруд, пророблення проходів у загородженнях, стінах будівель. Граната має 83-мм фугасну бойову частину HEDP (High Explosive Dual Purpose), що містить 1,1 кг вибухової речовини, із подвійним режимом роботи підривника.

Партія SMAW-D для ЗС України. Фото: DVIDS/Mauricio Campino

Спрацьовування бойової частини (миттєва або уповільнена детонація) визначається підривником автоматично в момент зустрічі гранати з ціллю. Підривник розрахований на миттєву детонацію при стрільбі по захищеним цілям, або на підрив з уповільненням при поразці слабко захищених цілей. Граната здатна пробити до 20 см бетону, або 30 см цегляної стіни.

Хоча BDM оптимізована для використання проти фортифікаційних споруд, вона також здатна на знищення неброньованої та легкоброньованої техніки.

Партія летальної зброї для ЗСУ. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Пусковий контейнер (труба) багаторазового використання калібру 83 мм у задній частині має розширення для виходу газів реактивного боєприпасу. Спусковий механізм електромагнітного типу із запобіжним пристроєм змонтований в окремому корпусі разом із пістолетною рукояткою. Зверху до труби кріпиться оптичний приціл. У варіанті SMAW-D («одноразовий») відсутній оптичний приціл та рукоятка.

Характеристики M141 Bunker Defeat Munition:
Калібр: 83 мм.
Маса зброї: 7,5 кг (неспоряджена).
Маса зброї споряджена: 11,8 кг (фугасний боєприпас).
Довжина пускової труби: 825 мм.
Довжина зброї у бойовому положенні: 1378 мм.
Прицільні пристрої: оптичний приціл 3,8x; поле зору 6 градусів.
Номінальна швидкість ракети: 220 м/с.
Ефективна дальність: до 500 (250) м.

Останні новини:

Зараз читають