9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

США передали Україні вже понад мільйон снарядів натівського калібру

США у рамках програми міжнародної технічної допомоги надали Україні понад мільйон боєприпасів до гаубиць в рамках захисту демократії та свободи у війні з росією.

Такий висновок можна зробити з останніх даних міністерства оборони США, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ця допомога включає до 903 000 стандартних 155-мм осколкових гаубичних боєприпасів, а також 3000 керованих снарядів M982 Excalibur, 7000 снарядів дистанційної системи протитанкового мінування (RAAMS) і 180 000 105-мм гаубичних снарядів.

blank
105-мм гаубиця L118

Загалом це понад 1,09 мільйона снарядів, які разом важать понад 50 000 тонн.

Ці боєприпаси – частина допомоги Україні у сфері безпеки на суму 18,2 мільярда доларів з початку керівництва адміністрації Байдена, включно з 17,6 мільярдами доларів, наданими нашій країні з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого.

Базові М795

Основною одиницею номенклатури гаубичних боєприпасів, що надходять із США на озброєння українських артилеристів, став стандартний осколково-фугасний боєприпас М795. Цей снаряд є стандартним боєприпасом для 155-мм буксируваних гаубиць M777, які використовуються армією США та збройними силами України.

blank

За словами виробника, це «103-фунтовий (близько 46кг) 155-мм снаряд зі сталевим корпусом (HF1), наповнений 23,8 фунтами (близько 10кг) тротилу або IMX-101 з омідненою металевою стрічкою. Він сумісний з усіма нинішніми та майбутніми буксируваними та самохідними 155-мм гаубицями».

Керовані снаряди M982 Excalibur

M982 Excalibur — це 155-мм високоточний керований боєприпас, який використовує GPS та інерціальну системи для наведення на задану ціль. Також боєприпас має збільшену дальність враження.

blank
Снаряд “M982 Excalibur” військових України. Вересень 2022. Україна. Кадр з відео Андрія Цаплієнко

Для застосування керований снаряд необхідно запрограмувати перед пострілом. Розрахунок артилерійської установки вводить дані про місцезнаходження цілі в блок наведення гармати, який завантажує їх у снаряд перед тим, як зробити постріл.

За даними виробника, кругове імовірне відхилення (імовірне розсіювання снарядів від цілі) становить 4 метри.

Снаряди дистанційного мінування 155-мм RAAMS

RAAMS — це 155-мм артилерійський снаряд, який містить дев’ять окремих протитанкових мін, які випускаються в кінцевій фазі траєкторії польоту снаряду. Ці снаряди можуть бути використані для швидкого встановлення мінних загороджень для ускладнення пересування бронетехніки супротивника.

blank
Ілюстрація 155-мм снаряда “RAAM” з протитанковими мінами

США не єдина країна, яка постачає Україні гаубиці та пов’язані з ними боєприпаси. США та їхні союзники вже провели шість зустрічей Контактної групи з питань оборони. Близько 50 країн працюють разом, щоб забезпечити Україну зброєю, одночасно гарантуючи достатність своїх власних поставок з огляду на можливість розширення війни в Європі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають