9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

США передадуть ЗСУ ракети APKWS з лазерним наведенням

Міноборони Сполучених Штатів закупить для Збройних Сил України реактивні боєприпаси з лазерним наведенням APKWS.

Про це повідомили у Washington Post, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Зброя та обладнання, які будуть закуплені в американських оборонних компаній, представляють окрему категорію військової допомоги Україні.

Ці комерційні поставки доповнюють поставки зброї, які Пентагон постачав зі своїх наявних запасів.

Закупівлі включають 70-мм ракети з лазерним наведенням на суму 22,6 мільйона доларів США.

Ці ракети відомі як Advanced Precision Kill Weapon Systems (APKWS), — їх можна запускати з повітряних і з наземних мобільних пускових установок.

blank
Пускова установка Fletcher для ракет APKWS. Зображення: Arnold Defense

Ракета APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System) має напівактивну лазерну систему наведення і входить до комплекту озброєння гелікоптерів та літаків і являє собою модифікований 70-мм некерований реактивний снаряд Hydra 70.

Ракета діаметром 2,75 дюйма (70 міліметрів) заповнює нішу між некерованими ракетами та протитанковими боєприпасами, що забезпечує точність нейтралізації невеликих цілей на полі бою.

Для ракети є два варіанти запуску – як і некерована Hydra коли снаряд обертається й у варіанті прямого пуску. У першому дальність складає 1,5-5 км (0,93-3 милі) у другому – 2-12 км (1,2-7,4 милі).

blank
Ракети Hydra 70 Фото: Армія США

Ракети APKWS повністю сумісні з усіма пусковими пристроями для НАР Hydra 70 та можуть використовуватися всіма літаками та гелікоптерами, які здатні нести некеровані ракети.

Наразі невідомо, за допомогою яких пускових установок Сили оборони України здійснюватимуть пуски цих боєприпасів з лазерним наведенням. Логічно припустити, що це все-таки будуть мобільні установки на автомобільному шасі, або на модифікованій для цих завдань бронетехніці.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають