9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

США передадуть Україні зенітні ракети Sea Sparrow

Українські військові отримають від США зенітні ракети RIM-7 Sea Sparrow.

Про це повідомляє Politico із посиланням на свої джерела в американському уряді, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ракети увійдуть до нового пакету військової допомоги, який оголосять 6 січня.

За даними видання, українська оборонна промисловість змогла інтегрувати ці американські ракети з пусковими установками ЗРК “Бук”.

blank

RIM-7 Sea Sparrow – зенітна ракета, яку використовують у корабельних комплексах ППО. Єдиний оператор сухопутної версії ЗРК з ракетою RIM-7 – Тайвань. Збройні сили частково визнаної Китайської Республіки з 1991 року експлуатують пересувні пускові установки з чотирма контейнерами для пусків ракет.

RIM-7 Sea Sparrow створена на початку 1960-их на базі авіаційної ракети “повітря-повітря” AIM-7 Sparrow для боротьби з протикорабельними ракетами. Виробляється компанією Raytheon. Це один із наймасовіших морських ЗРК країн НАТО.

Одноступінчата ракета RIM-7 має напівактивну радіолокаційну головку самонаведення.

blank
Ракета RIM-7 Sea Sparrow під час пуску. Фото з відкритих джерел

Ракета має такі габарити: довжина – 3,4 м, діаметр – 0,2 м, розмах крила – 1 м. Стартова вага RIM-7 – 225 кг, а вага бойової частини – 40,5 кг. Для порівняння, ракета від ЗРК “Бук” 9М38 має значно більші габарити: довжину – 5,55 м, діаметр – 0,4 м, стартову вагу – 685 кг.

Максимальна швидкість RIM-7 Sea Sparrow становить 2,5-3 М.

Ракета може збивати цілі на максимальній дальності 19 км і на висоті від 8 метрів до 15 км.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають