9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

США нададуть ЗСУ протикорабельні ракети – New York Times

Сполучені штати Америки погодилися надати Україні протикорабельні ракети для оборони морського узбережжя.

Про це повідомляють у New York Times, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За інформацією американського видання, українська сторона протягом останніх тижнів просила Пентагон надати протикорабельне озброєння. Зрештою, США погодилися і додали зброю берегової оборони до вже анонсованого цього тижня пакету на 800 млн дол.

Цієї середи, 13 квітня 2022 року, Пентагон зібрав представників американського ОПК і попросив знайти додаткові можливості поставити протикорабельні ракети Україні або союзникам США.

blank
Пускова установка берегового ракетного комплексу Harpoon на Тайвані

Американські чиновники визнали, що українці роблячи запит на ПКР виявилися завбачливими. Успішна атака на крейсер “Москва” це довела показавши силу берегових ракетних комплексів.

Вони підтвердили, що російський корабель потонув після влучання двох українських ракет “Нептун”.

Американці вважають, що це вносить стратегічні зміни в ситуацію на Чорному морі й змушує росіян діяти обережно і не наближатися до українського узбережжя. Що суттєво ускладнює гіпотетичний морський десант біля Одеси.

Нагадаємо, раніше протикорабельне ракетне озброєння для України погодилася надати Велика Британія. Британські медіа писали про можливість поставок американських ПКР Harpoon. Щоправда, ця зброя Королівського флоту морського базування і потрібне технічне рішення для застосування їх в якості берегового ракетного комплексу. Відомо, що таке рішення реалізоване на Тайвані.

blank
Фото: seaforces.org

Harpoon – протикорабельна ракета, розроблена McDonnell Douglas 1970-х роках. Стандартна її версія використовує активне радіолокаційне самонаведення, вона летить над поверхнею води для ухилення від зенітних засобів. Максимальна дальність застосування – 280 км.

Існують модифікації авіаційного базування, для застосування з надводних кораблів, з підводних човнів, а також для берегової оборони.

У подальших версіях, можливості ракети розширені для ураження як надводних, так і берегових цілей. Для ураження об’єктів на суші та кораблів Harpoon використовує інерційну навігацію за допомогою GPS. Бойова частина масою 227 кг забезпечує знищення широкого спектра цілей.

Останні новини:

Зараз читають