9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

США можуть передати Україні зенітно-ракетні комплекси HAWK

США розглядають можливість передати Україні комплекси протиповітряної оборони HAWK, які перебувають на базах зберігання.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на двох американських чиновників, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Ці системи будуть додатком до ПЗРК Stinger, які Україна вже отримала від партнерів.

Зазначають, що для передачі HAWK використають спеціальні повноваження президента США (PDA), які дозволяють швидко передавати озброєння зі складів без погодження з Конгресом.

Наразі невідомо про яку саме кількість ЗРК HAWK йдеться.

США, ймовірно, спочатку передадуть ракети-перехоплювачі для систем, оскільки невідомо, скільки пускових установок в хорошому стані. Про це повідомив один з американських чиновників. Ці комплекси зберігалися на складах кілька десятків років.

Зазначають, що цю допомогу розглядатимуть до кінця тижня. За даними видання, цей пакет допомоги буде вдвічі меншим від попереднього.

blank
Запуск ракети з ЗРК Hawk. Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Іспанія передасть Україні чотири системи HAWK. Про це було домовлено під час зустрічі “Рамштайн-6”.

MIM-23 Hawk – американський зенітно-ракетний комплекс середньої дальності виробництва компанії Raytheon. Був прийнятий на озброєння у 1960 році й з того часу пройшов декілька програм модернізації.

Спочатку комплекс розроблявся для знищення літаків, пізніше його доопрацьовували для перехоплення ракет. Перші варіанти системи уражали повітряні цілі на відстані 25 км і на висоті 14 км. Після модернізації максимальна дальність перехоплення цілей зросла до 40 км при максимальній висоті 18 км.

На кожній мобільній пусковій установці розміщується по 3 зенітні ракети MIM-23. Пускові установки можуть бути як самохідними, так і причіпними.

blank
ЗРК Hawk. Фото з відкритих джерел

Також до складу батареї входять різні РЛС, мобільний центральний пункт управління, приймач системи визначення “свій-чужий” та ще кілька допоміжних машин. Це обладнання залежить від модифікації ЗРК.

В 1994 році в Армії США ЗРК замінили на MIM-104 Patriot. Остаточно експлуатацію комплексу в США припинили у 2002 році, коли американський корпус морської піхоти зняв його з озброєння. Загалом у світі було вироблено близько 40 000 ракет для цього типу ЗРК. Вони виготовлялися не лише у США, але і в інших країнах за ліцензією.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають