9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Специфіка маркування арматури

Металопродукція під назвою арматура – це різновид металевого прокату у вигляді сталевих прутів, що виготовляються шляхом гарячого вальцювання або холодного витягування. Форма і розміри прутів дозволяють робити конструкції різної конфігурації.

Арматура для фундамента: 135 фото оптимальных вариантов укрепления бетона

Широкий сортамент арматурної продукції пояснюється:

  • різноманітним призначенням арматури у промисловому та приватному будівництві. Використовується при зведенні колон і перекриттів, для укріплення армопоясів та створенні об’ємних каркасів фундаментів, приймає участь у будівництві естакад, мостів і різних просторових конструкцій, в якості важливого елемента опорних конструкцій запобігає їх руйнуванню.
  • здатністю утримувати й розподіляти навантаження. На міцність металевого прутка впливає спосіб його виготовлення та матеріал.
  • формою поверхні прутів. Арматура буває гладкою та з періодичним профілем. Армувальний елемент з періодичним профілем має краще зчеплення з бетоном завдяки більшій поверхні дотику, і використовується в якості робочого. Гладкий профіль використовується в якості конструкційного або монтажного малеріалу. Вдале комбінування арматурного прокату в залежності від його функції та розташування в каркасах може полегшити конструкцію та уникнути зайвих витрат на матеріал.
  • великим діапазоном розмірів профілю прутків. Арматурні стрижні виробляються діаметром від 4 до 40 мм. Номенклатурний ряд від 6 до 14 мм найбільш придатний для приватних та малоповерхових будівель. Висотне будівництво і промисловість використовують прокат діаметром до 32 мм. На особливо відповідальних об’єктах застосовують максимальний діаметр.

Параметри профілю вираховуються в залежності від навантажень.

Строительная арматура - виды, применение, производство

Систематизувати арматурний прокат можна за допомогою його маркування, коли основні параметри вказані у вигляді літер та цифрових значень:

  • Літера А – позначка способу виготовлення металевої продукції за допомогою гарячого вальцювання.

Гарячекатаний спосіб виготовлення стрижнів надає їм здатність витримувати навантаження протягом тривалого часу застосування і за різних умов експлуатації, не втрачаючи при цьому набутої міцності.

  • Чисельні значення після літери А – характеристика міцності матеріалу – знаходяться в діапазоні 240…600 та позначають зону плинності матеріалу, або максимальне розтягуюче навантаження, яке пруток витримує без істотної деформації. Чим більша цифра, тим вищі характеристики міцності металу.
  • Літери після цифр позначають додаткові якості матеріалу: підвищена міцність, термостійкість, поліпшена пластичність, зварюваність, стійкість до корозії та інші властивості.

В залежності від хімічних та фізичних особливостей армувальну продукцію у таблицях стандартів поділяють на класи:

  • клас А1 (А240) – виготовляють з марок сталі Ст 3 різного ступеню розкислення і тільки з гладким профілем;
  • класи А2…А6 (А 300…А 1000) – виготовляється з періодичним профілем з вуглецевих та низьколегованих сталей.

Маркування арматури – своєрідний код, “паспортні дані” виробу, за допомогою яких у таблицях можна підібрати прокат з необхідними фізичними та хімічними властивостями, визначеними відповідним стандартом. Вигідно купити арматуру на сайті Дімакс.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають