9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Як працює український центр управління польотами супутників (відео)

Як працює Центр, де керують нещодавно виведеним на орбіту космічним апаратом “Січ-2-30” (Січ 2-1).

13 січня 2022 року після двох сеансів зв’язку Національним центром управління та випробувань космічних засобів, що знаходиться поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині, було встановлено стійкий зв’язок із космічним апаратом “Січ-2-30”.

blank
Національний центр управління та випробувань космічних засобів. Скріншот з відео Security talks

Як повідомив у коментарі “Security talks з Валентином Бадраком” головний конструктор космічних апаратів, комплексів та систем КБ “Південне”, Костянтин Білоусов, льотно-конструкторські випробування космічного апарату планують завершити вже найближчим часом.

blank
Кімната центру управління

“Зв’язок із нашим супутником встановлений. Він працює відповідно до програми, яка в нього закладена і ми сподіваємося, що льотно-конструкторські випробування ми пройдемо так само, як ми пройшли наземні відпрацювання і зможемо здати цей супутник для експлуатації для нашої України”, – зазначив він.

Також журналісти розповіли про те, як збираються керувати космічним апаратом із території Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

blank
Інформаційне табло головного інформаційного залу Центру прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (Хмельницька область, Дунаївці)

Отримувати дані з супутників у Дунаївцях можливо за допомогою двох потужних антен – основної 12-метрової супутникової антени (зі швидкістю отримання даних до 500 мегабітів за секунду) та резервної станції з антеною діаметром 5 метрів (цікаво, що її та програмне забезпечення виготовили у Тернополі).

blank
Антени отримання даних із супутників Центру управління у Дунаївцях

У сусідньому корпусі розташований телескоп, за допомогою якого працівники Центру можуть стежити за космічними апаратами на орбіті.

blank
Телескоп спостереження за супутниками

Ще на одному будинку (власне наземній станції управління космічними апаратами) знаходяться кілька параболічних супутникових антен, за допомогою яких й керують українським супутником.

blank
Будівля Національного центру управління та випробувань космічних засобів із супутниковими антенами управління космічними апаратами

Слід також додати, що минулого місяця (у грудні 2021 року) профільний парламентський комітет Верховної Ради України з економічного розвитку нарешті розглянув Законопроєкт (Космічної програми України на 2021-2025 роки) № 6129 та надав йому позитивний висновок. Незабаром він має бути поставлений на голосування депутатам.

Нагадаємо, проєктом Космічної програми, зокрема, передбачено виведення на орбіту (до 2025 року) восьми супутників дистанційного зондування Землі, що в українських реаліях є досить амбітним планом. Адже до цього часу, за всі роки Незалежності, Україна створила та вивела на орбіту (без урахування “Січ-2-30”) лише вісім супутників, два з яких – символічні мікросупутники.

blank
Рендер українського супутника дистанційного зондування Землі високої роздільної здатності від КБ “Південне”

Крім того, нещодавно ми повідомляли, що КБ “Південне” вперше продемонструвало проєкт розвідувального супутника високої роздільної здатності (1 метр на піксель), який створюватиметься на базі платформи “ЮжСат”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають