9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Встановлено стійкий зв’язок з українським супутником «Січ-2-30» на орбіті

Запущений з бази Космічних сил США на мисі Канаверал ракетою-носієм Falcon 9 супутник «Січ-2-30» вийшов на зв’язок із Національним центром управління та випробувань космічних засобів (м. Дунаївці Хмельницької області).

Про це повідомило Державне космічне агентство на своїй сторінці у Facebook, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Стійкий зв’язок із космічним апаратом фахівці встановили близько 21:00 13 грудня після двох сеансів зв’язку. Усі бортові системи зараз працюють у штатному режимі.

Космічний апарат «Січ-2-30» розробило та виготовило Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» разом з українськими підприємствами ХАРТРОН-АРКОС ЛТД (м. Харків), ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» (м. Запоріжжя), ДП «ЗАТ НДІРВ» (м. Харків), КБ «Арсенал» (м. Київ), ДНДП «КОНЕКС» (м. Львів), ЛЦ ІКД (м. Львів), ДП ВО «Київприлад» (м. Київ).

Супутник призначений для отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з роздільною здатністю 7 м (на один піксель) при захопленні смуги 36,5 км, а також для моніторингу основних параметрів нейтральних та заряджених частинок іоносфери, космічного випромінювання.

blank
Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Нагадаємо, вчора, 13 січня, о 17:30 за київським часом з бази Космічних сил США на мисі Канаверал стартувала ракета Space X Falcon 9 з українським супутником «Січ-2-30».

Запуск «Січ-2-30» є першим кроком на шляху виконання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України. Програма передбачає створення українського космічного угруповання як мінімум із семи супутників.

Складання апарату стартувало у 2013 році. Спочатку передбачалося, що на орбіті він мав опинитися у 2017 році. Роботи з його будівництва відновилися і були завершені у 2019 році. З того часу космічний апарат проходив перевірки й чекав виведення на орбіту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають