9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

Вперше в Україні запустять повноцінну студентську ракету на висоту 3 км

Вперше в Україні студенти Noosphere Engineering School на базі Дніпровського національного університету ім. О. Гончара спроектували ракету, здатну піднятися на висоту до 3 км.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Noosphere Engineering School.

У грудні 2017 року Інжинірингової Школі проходив студентський космічний турнір Star Track. Тоді у студентів і менторів зародилася ідея перейти від теорії до практики і спроектувати суборбітальну ракету-носій легкого класу. 13 кращих учасників турніру об’єдналися в команду проекту “Студентська ракета”.

Слід зазначити, що подібні проекти з 2006 року регулярно проводяться в провідних університетах Великобританії, Америки та Китаю, а поняття “студентська ракета” є стійкою класифікаційної категорією. Цінність таких програм полягає в першу чергу в тому, що вони дають можливість молодим вченим протестувати свої ідеї на практиці.

Студенти Інжинірингової Школи стали першими в Україні, хто розробив студентську ракету, за технічними вимогами не поступається стандартам світової категорії.

За 3 місяці студенти під керівництвом досвідчених менторів спроектували і підготували ракету під робочою назвою «Калібр 75».

Технічні характеристики ракети:

  • Стартова маса – 2,7 кг,
  • Висота – 1,3 м,
  • Діаметр – 75 мм,
  • Висота підйому – 2,5-3 км,
  • Маса корисного навантаження (payload) – до 400 г.

Команда вже провела тренувальні запуски. А перший офіційний старт ракети запланований на квітень. Хлопці мріють, щоб це сталося 12 квітня, в знаковий День космонавтики, але зізнаються, що все буде залежати від погодних умов.

Як корисного навантаження буде запущений тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330г, також спроектований і виготовлений в Інжинірингової Школі. Однак, навіть коли прозвучить заповітне “Пуск!”, Для студентів роботи тільки додасться – вони повинні будуть контролювати, приймати і обробляти інформацію з бортових систем ракети в режимі реального часу.

Ми пишаємося тим, що наш проект став першим в Україні. У жодному вузі країни не велася до цього робота над створенням і запуском повноцінного студентського ракети. Наша технічна задача – змусити ракету злетіти на висоту понад 2,5 км, підняти навантаження, успішно скинути її і повернутися в цілості для повторних пусків,- каже ментор Інжинірингової Школи, науковий керівник проекту, д.т.н., професор ДНУ ім . Олеся Гончара Микола Михайлович Дронь.

Микола Михайлович поділився подальшими планами команди “Студентська ракета”. Наступний етап розвитку проекту – створення, випробування та штатного носія мікросупутників CanSat – вироби «Калібр 85» з висотою підйому 3,5-5 км.

У планах Школи – участь в міжнародних і всеукраїнських турнірах. До речі, найближчий турнір буде організований відразу після запуску студентської ракети під егідою Асоціації Noosphere. Це буде другий етап Star Track, який відбудеться в середині травня. На Star Track-2 Студенти з провідних університетів України представлять свої супутники, які будуть запущені за допомогою ракет, розроблених в Інжинірингової Школі.

Як засновник Firefly Aerospace я уважно стежу за прогресом компаній-лідерів в сфері приватного космосу. Всі вони змагаються в спробах здешевити ракету-носій і відчувають кадровий голод. Ми створили Noosphere Engineering School як майданчик, де ентузіасти-аматори можуть не просто поспілкуватися з інженерами-професіоналами, а й попрацювати в синергії. Проекти Star Track і “Студентська ракета” – приклади такого симбіозу. Приємно спостерігати, як в наших лабораторіях з’являються ракети і супутники, що дозволяють української молоді не в теорії, а на практиці долучитися до буму космічних досліджень і розробок, який охопив весь світ. Таким чином в стінах нашої Школи, можливо, з’являться ідеї, як оптимізувати виробництво ракет, і однозначно розкриються потенційні фахівці для галузі, – коментує Максим Поляков, засновник Асоціації Noosphere і Noosphere Engineering School.

Останні новини:

Зараз читають