9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Вперше в Україні запустять повноцінну студентську ракету на висоту 3 км

 • Вперше в Україні студенти Noosphere Engineering School на базі Дніпровського національного університету ім. О. Гончара спроектували ракету, здатну піднятися на висоту до 3 км.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Noosphere Engineering School.

  У грудні 2017 року Інжинірингової Школі проходив студентський космічний турнір Star Track. Тоді у студентів і менторів зародилася ідея перейти від теорії до практики і спроектувати суборбітальну ракету-носій легкого класу. 13 кращих учасників турніру об’єдналися в команду проекту “Студентська ракета”.

  Слід зазначити, що подібні проекти з 2006 року регулярно проводяться в провідних університетах Великобританії, Америки та Китаю, а поняття “студентська ракета” є стійкою класифікаційної категорією. Цінність таких програм полягає в першу чергу в тому, що вони дають можливість молодим вченим протестувати свої ідеї на практиці.

  Студенти Інжинірингової Школи стали першими в Україні, хто розробив студентську ракету, за технічними вимогами не поступається стандартам світової категорії.

  За 3 місяці студенти під керівництвом досвідчених менторів спроектували і підготували ракету під робочою назвою «Калібр 75».

  Технічні характеристики ракети:

  • Стартова маса – 2,7 кг,
  • Висота – 1,3 м,
  • Діаметр – 75 мм,
  • Висота підйому – 2,5-3 км,
  • Маса корисного навантаження (payload) – до 400 г.

  Команда вже провела тренувальні запуски. А перший офіційний старт ракети запланований на квітень. Хлопці мріють, щоб це сталося 12 квітня, в знаковий День космонавтики, але зізнаються, що все буде залежати від погодних умов.

  Як корисного навантаження буде запущений тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330г, також спроектований і виготовлений в Інжинірингової Школі. Однак, навіть коли прозвучить заповітне “Пуск!”, Для студентів роботи тільки додасться – вони повинні будуть контролювати, приймати і обробляти інформацію з бортових систем ракети в режимі реального часу.

  Ми пишаємося тим, що наш проект став першим в Україні. У жодному вузі країни не велася до цього робота над створенням і запуском повноцінного студентського ракети. Наша технічна задача – змусити ракету злетіти на висоту понад 2,5 км, підняти навантаження, успішно скинути її і повернутися в цілості для повторних пусків,- каже ментор Інжинірингової Школи, науковий керівник проекту, д.т.н., професор ДНУ ім . Олеся Гончара Микола Михайлович Дронь.

  Микола Михайлович поділився подальшими планами команди “Студентська ракета”. Наступний етап розвитку проекту – створення, випробування та штатного носія мікросупутників CanSat – вироби «Калібр 85» з висотою підйому 3,5-5 км.

  У планах Школи – участь в міжнародних і всеукраїнських турнірах. До речі, найближчий турнір буде організований відразу після запуску студентської ракети під егідою Асоціації Noosphere. Це буде другий етап Star Track, який відбудеться в середині травня. На Star Track-2 Студенти з провідних університетів України представлять свої супутники, які будуть запущені за допомогою ракет, розроблених в Інжинірингової Школі.

  Як засновник Firefly Aerospace я уважно стежу за прогресом компаній-лідерів в сфері приватного космосу. Всі вони змагаються в спробах здешевити ракету-носій і відчувають кадровий голод. Ми створили Noosphere Engineering School як майданчик, де ентузіасти-аматори можуть не просто поспілкуватися з інженерами-професіоналами, а й попрацювати в синергії. Проекти Star Track і “Студентська ракета” – приклади такого симбіозу. Приємно спостерігати, як в наших лабораторіях з’являються ракети і супутники, що дозволяють української молоді не в теорії, а на практиці долучитися до буму космічних досліджень і розробок, який охопив весь світ. Таким чином в стінах нашої Школи, можливо, з’являться ідеї, як оптимізувати виробництво ракет, і однозначно розкриються потенційні фахівці для галузі, – коментує Максим Поляков, засновник Асоціації Noosphere і Noosphere Engineering School.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  “Укрзалізниця” оприлюднила дані про кількість проданих у поїздах напоїв з початку року

  В "Укрзалізниці" повідомили, що з початку 2021 року пасажири поїздів далекого прямування випили понад 1,1 мільйона одиниць...

  Дніпровський металургійний завод відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

  ПрАТ "Дніпровський металургійний завод" (ДМЗ), що входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, почало застосовувати...