9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 2 Березня, 2021

Вперше в Україні запустять повноцінну студентську ракету на висоту 3 км

 • Вперше в Україні студенти Noosphere Engineering School на базі Дніпровського національного університету ім. О. Гончара спроектували ракету, здатну піднятися на висоту до 3 км.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Noosphere Engineering School.

  У грудні 2017 року Інжинірингової Школі проходив студентський космічний турнір Star Track. Тоді у студентів і менторів зародилася ідея перейти від теорії до практики і спроектувати суборбітальну ракету-носій легкого класу. 13 кращих учасників турніру об’єдналися в команду проекту “Студентська ракета”.

  Слід зазначити, що подібні проекти з 2006 року регулярно проводяться в провідних університетах Великобританії, Америки та Китаю, а поняття “студентська ракета” є стійкою класифікаційної категорією. Цінність таких програм полягає в першу чергу в тому, що вони дають можливість молодим вченим протестувати свої ідеї на практиці.

  Студенти Інжинірингової Школи стали першими в Україні, хто розробив студентську ракету, за технічними вимогами не поступається стандартам світової категорії.

  За 3 місяці студенти під керівництвом досвідчених менторів спроектували і підготували ракету під робочою назвою «Калібр 75».

  Технічні характеристики ракети:

  • Стартова маса – 2,7 кг,
  • Висота – 1,3 м,
  • Діаметр – 75 мм,
  • Висота підйому – 2,5-3 км,
  • Маса корисного навантаження (payload) – до 400 г.

  Команда вже провела тренувальні запуски. А перший офіційний старт ракети запланований на квітень. Хлопці мріють, щоб це сталося 12 квітня, в знаковий День космонавтики, але зізнаються, що все буде залежати від погодних умов.

  Як корисного навантаження буде запущений тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330г, також спроектований і виготовлений в Інжинірингової Школі. Однак, навіть коли прозвучить заповітне “Пуск!”, Для студентів роботи тільки додасться – вони повинні будуть контролювати, приймати і обробляти інформацію з бортових систем ракети в режимі реального часу.

  Ми пишаємося тим, що наш проект став першим в Україні. У жодному вузі країни не велася до цього робота над створенням і запуском повноцінного студентського ракети. Наша технічна задача – змусити ракету злетіти на висоту понад 2,5 км, підняти навантаження, успішно скинути її і повернутися в цілості для повторних пусків,- каже ментор Інжинірингової Школи, науковий керівник проекту, д.т.н., професор ДНУ ім . Олеся Гончара Микола Михайлович Дронь.

  Микола Михайлович поділився подальшими планами команди “Студентська ракета”. Наступний етап розвитку проекту – створення, випробування та штатного носія мікросупутників CanSat – вироби «Калібр 85» з висотою підйому 3,5-5 км.

  У планах Школи – участь в міжнародних і всеукраїнських турнірах. До речі, найближчий турнір буде організований відразу після запуску студентської ракети під егідою Асоціації Noosphere. Це буде другий етап Star Track, який відбудеться в середині травня. На Star Track-2 Студенти з провідних університетів України представлять свої супутники, які будуть запущені за допомогою ракет, розроблених в Інжинірингової Школі.

  Як засновник Firefly Aerospace я уважно стежу за прогресом компаній-лідерів в сфері приватного космосу. Всі вони змагаються в спробах здешевити ракету-носій і відчувають кадровий голод. Ми створили Noosphere Engineering School як майданчик, де ентузіасти-аматори можуть не просто поспілкуватися з інженерами-професіоналами, а й попрацювати в синергії. Проекти Star Track і “Студентська ракета” – приклади такого симбіозу. Приємно спостерігати, як в наших лабораторіях з’являються ракети і супутники, що дозволяють української молоді не в теорії, а на практиці долучитися до буму космічних досліджень і розробок, який охопив весь світ. Таким чином в стінах нашої Школи, можливо, з’являться ідеї, як оптимізувати виробництво ракет, і однозначно розкриються потенційні фахівці для галузі, – коментує Максим Поляков, засновник Асоціації Noosphere і Noosphere Engineering School.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.Про це в ході...

  «Українська бронетехніка» створює колабораційний хаб для реалізації спільних проєктів в оборонній сфері

  Компанія «Українська бронетехніка» хоче об’єднати інноваційні українські оборонні підприємства і створити майданчик для реалізації амбітних спільних проєктів та взаємної маркетингової підтримки.

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також із заморськими територіями у складі...

  Запорізьке підприємство виготовить для Аргентини реакторне обладнання

  Після кількох років перерви підприємство «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) повернулося на аргентинський ринок.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос України.

  В Україні розробили проєкт нового десантного корабля

  Державне підприємство "Дослідно - проектний центр кораблебудування" розробив проєкт Середнього десантного корабля "Саламандра" в інтересах морських військових відомств.

  У Херсоні відкрили власне виробництво речовини для знезараження води

  Міське комунальне підприємство "Херсонводоканал" за кошти гранту зі Словаччини відкрило власний мінізавод з виробництва гіпохлориту натрію – реагенту, яким дезінфікують воду

  На Вінничині будують завод з виробництва соняшникової олії

  У Ладижині Гайсинського району Вінницької області розпочали будівництво заводу із виробництва соняшникової олії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос...

  Зараз читають

  У Києві на станції метро “Лук’янівська” розпочали капітальний ремонт ескалаторів

  У Києві, на станції метро "Лук'янівська", з 23 лютого почався капітальний ремонт чотирьох ескалаторів, який триватиме до...

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому»...