9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

Відновилися роботи з пуску ракети класу Vega з українським двигуном (фото)

На космодромі Куру у Французькій Гвіані відновилися роботи з підготовки до чергового пуску європейської ракети-носія легкого класу Vega. Роботи свого часу були припинені через пандемію коронавірусу. Дату пуску Arianespace наразі не повідомляється, але за інформацією ресурсу spaceflightnow.com, старт заплановано на 19 червня о 04:51:10 за київським часом.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Arianespace.

Попередній невдалий пуск РН Vega на замовлення ОАЕ було здійснено 11 липня 2019 року. Приблизно за дві хвилини після старту, одразу після початку роботи двигуна другого ступеня, сталася позаштатна ситуація, яка призвела до передчасного завершення місії. Це був перший невдалий запуск ракети-носія Vega з п’ятнадцяти. Блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки четвертого ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод». Починаючи з 2012 року український двигун успішно відпрацював 14 разів, вивівши на орбіту 29 супутників.

У 2017 році українське підприємство уклало черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна. У 2019-му році було відправлено замовнику 3 комплекти РД-843. У 2020 році планується виготовити та поставити ще 7 блоків. Наразі тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають