КБ «Південне» вийшло на завершальну стадію робіт по виготовленню гагабаритно-динамічного макета мікросупутникової платформи YuzhSat.
Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу КБ “Південне”.
Платформа YuzhSat забезпечить розміщення корисного навантаження загальною масою до 30 кг для проведення науково-технологічних експериментів на навколоземних орбітах висотою від 450 до 1000 км.
Переваги мікросупутникової платформи YuzhSat:
1. Відносна дешевизна.
2. Принцип модульності.
3. Простота модернізації та вдосконалення для інтеграції з різними типами корисного навантаження.
Перший мікросупутник YuzhSat 1 призначений для проведення космічного експерименту з дослідження атмосферних аерозолів (Aerosol UA). Метою експерименту є створення бази даних супутникових вимірювань оптичних характеристик аерозольних і хмарних частинок в атмосфері Землі для поліпшення моделювання змін клімату. Як корисного навантаження для проведення космічного експерименту
використовуються скануючий поляриметр (СканПол) і мультиспектральний
імідж-поляриметр (МСІП) розробки Головної астрономічної обсерваторії
НАН України. У 2017 році планується виготовлення габаритно-динамічного
макета мікросупутника та проведення випробувань на міцність.
Створення платформи YuzhSat отримало схвалення Ради з космічних
дослідженням НАН України. Перспективним для реалізації є проект «КластерІон» розробки Інституту космічних досліджень НАН і ДКА України, який відкриє нову якість вивчення динамічних зв’язків в системі атмосфера – іоносфера – магнітосфера шляхом проведення багатоточкових синхронних вимірювань параметрів іоносферної плазми з
використанням кластера з 2 … 4 мікросупутників на основі магніточістой
платформи YuzhSat.
КБ «Південне» працює над багатьма інноваційними проектами, дивлячись далеко в майбутнє, щоб бути конкурентно-здатним і цікавим гравцем на сучасному космічному ринку.