9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Відбувся запуск ракети Vega з українським двигуном

21 листопада 2018 року о 03:42 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega з космічним апаратом (КА) Mohammed VI – B.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Yuzhnoye State Design Office.

КА Mohammed VI – B масою 1108 кг створено компанією Thales Alenia Space за участю Airbus на замовлення Королівства Марокко. Він призначений для картографування та землеустрою, регіонального розвитку, сільськогосподарського моніторингу, попередження та управління стихійними лихами, моніторингу змін у навколишньому середовищі та опустелювання, а також для прикордонного та прибережного спостереження.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня ракети-носія Vega, розробило ДП «КБ «Південне» і серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Починаючи з квітня 2010 року, коли було здано замовнику, італійській компанії Avio S.p.A., першу льотну модель БМД, за вісім років виготовлено і відправлено до Італії 16 льотних моделей БМД, 13 з яких вже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані (починаючи з 2012 року). За цей час РН Vega з українським РД-843 вивела на орбіту 28 супутників.

Про попит на українські двигуни говорить той факт, що у 2017 році було укладено черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.

Наступний пуск РН Vega з КА PRISMA заплановано на лютий 2019 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають