9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Відбувся 16 успішний пуск ракети-носія «Антарес» за участю КБ «Південне»

7 листопада о 12 годині 32 хвилини за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся другий у 2022 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресцентр Мінстратегпром.

Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3729 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції (МКС).

Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО ПМЗ» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), ТОВ «ЧЕЗАРА ТЕЛЕМЕТРІЯ», «РАПІД» (Чернігів) та іншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH «Антарес», її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП «КБ «Південне», ДП «ВО ПМЗ» та НВО «Хартрон-АРКОС». На ДП «КБ «Південне» фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації й, як наслідок, у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія.

Космічний корабель Cygnus місії NG-18 отримав ім’я на честь Саллі Райд (1951-2012), першої американської жінки-астронавтки.

Усього з 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 17 разів, 16 з них – успішно.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають