9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

В Україні з’явиться аналог американського «NASA»

Справжнісінький «аналог NASA» планують створити в Україні. Це буде український аерокосмічний концерн, який об’єднає компанії зі сфери космосу та авіації, наголосили під час першого виїзного засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку в Дніпрі. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

Як зазначається, це один з кроків, який допоможе відродити галузь.

«Хочемо створити аерокосмічний концерн за аналогією NASA. До нього будуть входити підприємства космічної та авіаційної галузі. Це забезпечить взаємодію між ними, буде посилювати їх», – пояснив голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. 

Серед інших кроків, які стимулюватимуть зростання галузі – ухвалення Закону України про приватний космос, перетворення держпідприємств на акціонерні товариства та напрацювання нової стратегії розвитку.

«Ми обговорили, які заходи простимулюють ракетно-космічну галузь України. Аби вона стала локомотивом економічного зростання, – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Ми маємо думати про готові високотехнологічні продукти з високою доданою вартістю, які будемо експортувати по всьому світу. Саме такі може виробляти ракето-космічна галузь. І в перспективі – додати кілька відсотків до ВВП».

Виїзне засідання Комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку проходило у Дніпропетровській ОДА. До неї приєдналися представники Державного космічного агентства, великих підприємств, народні депутати.

Для довідки: NASA – Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору — агентство уряду США, засноване 1958 року для досліджень у галузі аеронавтики й космічних польотів. Штаб-квартира NASA розташована у Вашингтоні; основний майданчик — на мисі Канаверал у Космічному центрі Кеннеді у Флориді.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають